Tragický scénář se naplnil. Policisté našli tělo hledaného tříletého chlapce v řece

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 5. 2019 16:39
Tříletý chlapec z Uherskohradišťska, který byl od úterního podvečera pohřešovaný, je mrtvý. Jeho tělo objevili ve středu kolem půl třetí odpoledne policejní potápěči v těžce přístupném terénu řeky Olšavy nedaleko Podolí, kde bydlel. Informoval o tom policejní mluvčí Petr Jaroš. Tělo bylo 650 metrů po proudu řeky od chlapcova bydliště.
Policejní pátrání po Robertu Krausovi .
Policejní pátrání po Robertu Krausovi . | Foto: Policie ČR

Policie se podle mluvčího okolnostmi úmrtí dál zabývá. "Vzhledem k věku oběti nebudeme poskytovat žádné bližší informace. Nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by byl spáchán nějaký násilný trestný čin," uvedl Jaroš.

Hoch se ztratil v úterý kolem šesté hodiny večerní. Už v úterý večer a v noci na středu po něm pátrali policisté, hasiči a stovky dobrovolníků. Policie využila i vrtulník s termovizí, mobilní termovizi, psovody a další složky.

"Důkladně bylo propátráno nejen bezprostřední okolí bydliště, ale i místa vzdálená několik kilometrů. Vzhledem k tomu, že nedaleko domu teče řeka, byly prohledány nejen oba břehy, ale i vodní plocha. Veškeré pátrání komplikovaly nepříznivé povětrnostní a světelné podmínky," uvedl mluvčí.

Od rána prohledávali policejní potápěči a hasiči s člunem koryto a břehy řeky Olšavy. Další desítky policistů, hasičů a dobrovolníků hocha hledaly v zahradách, lesích, na polích nebo podél železniční tratě. Dopoledne znovu vzlétl i vrtulník.

Do pátrání se zapojili také policisté z Jihomoravského kraje. Policisté ze Zlínského kraje je žádali, aby zkontrolovali tok řeky Moravy od slovenských hranic až po Zlínský kraj. Řeka Olšava se do Moravy vlévá u Kostelan nad Moravou, které jsou od Podolí vzdáleny vzdušnou čarou zhruba devět kilometrů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy