Nález mrtvého novorozence na Přerovsku potvrdila policie, více odhalí přikázaná pitva

ČTK ČTK
1. 4. 2019 11:50
Policisté dnes potvrdili, že v neděli v podvečer nalezli u Lhotky na Přerovsku tělo mrtvého novorozence. Jak dítě zemřelo, není zatím zřejmé. Objasnit by to měla soudní pitva, kterou policisté nařídili, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. V Olomouckém kraji je to druhý případ během posledních 12 měsíců. Matku mrtvého novorozence nalezeného u Věrovan na Olomoucku dosud nenašli.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Ludvík Hradilek

Případ vyšetřují přerovští policisté. Jejich mluvčí uvedla, že policisté přijali oznámení o možném nálezu mrtvého novorozence kolem půl šesté večer. Kolemjdoucí, který tělo objevil, kontaktoval policisty přes linku 158.

"Po bližším ohledání místa se tato informace potvrdila. Policisté místo události zajistili a zahájili šetření. Tělo novorozence bylo převezeno do Ústavu soudního lékařství, kde bude následně provedena soudní pitva," uvedla Zajícová.

Tělíčko bylo nalezeno nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou místní částí Žeravice. Kolemjdoucí jej objevil pod zastávkou u potoka, jde již o katastr Lhotky. Ve Lhotce, samostatné obci se šesti desítkami obyvatel, byla zpráva překvapením.

Podle místních policisté dosud svědectví v obci nezjišťovali, přesvědčeni jsou přitom, že si okolí obce vyhlédl někdo cizí. Policisté zatím bližší okolnosti případu nechtějí komentovat i s ohledem na to, že vyšetřování je na počátku.

Obdobný případ se odehrál i loni 

Podobný případ řeší policie od loňska. Tělíčko novorozence našli policisté na poli u Věrovan 11. července. Leželo tam zřejmě delší dobu. Podle šéfa krajské kriminální policie Jana Lisického však nejde o čin násilného charakteru a případ vyšetřují policisté z olomouckého územního odboru.

Po matce vyšetřovatelé stále pátrají. Dosud kriminalisté prověřili desítky žen z Česka i zahraničí. S žádostí o pomoc se přitom i několikrát obrátili na veřejnost, dosud však bezúspěšně.

 

Právě se děje

Další zprávy