Muž přežil pád do Niagarských vodopádů

Report
13. 3. 2009 11:00
Niagarské vodopády - Přibližně třicetiletý muž, který včera spadl do niagarského vodopádu, zázračně přežil. Informovala o tom televize CNN.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Zařadil se tak mezi menšinu šťastlivců, kterým se podařilo nad nebezpečným živlem v obdobné situaci zvítězit.

Kolem čtvrt na tři místního času byl spatřen muž, jak padá do ledové vody vodopádu. Stalo se tak na kanadské části niagarských vodopádů v části zvané Horseshoe Falls.

Podle sdělení ředitele hasičů Lee Smithe strávil v ledové vodě více než 40 minut.

Po celý čas byl úplně nahý, což není podle kapitána hasičů Davea Belmea nic neobvyklého. Silné proudy řeky tonoucím často strhají veškerý oděv.

Celou operaci komplikoval složitý terén. Záchranáři se nejdříve snažili pro muže doplavat. Tento plán jim ale značně narušily velmi silné proudy.

Muž nejspíš nechtěl spolupracovat

Policie Niagarského parku se nakonec rozhodla použít helikoptéru, ale ani tento záměr nevyšel. Promrzlý turista totiž nespolupracoval.

Záchranáři se tak rozhodli přiblížit tělo k břehu pomocí proudu vzduchu vycházejícího z vrtule helikoptéry. Jakmile byl tonoucí dostatečně blízko, ujal se poslední části záchranné akce jeden z hasičů, který pro muže doplaval.

Záhadou zatím zůstává, proč muž se záchranáři nespolupracoval. Není dosud jasné, jestli byla důvodem fyzická nemohoucnost a nebo úmyslný bojkot pomoci. Je navíc možné, že do vodopádu skočil úmyslně.

Jisté však je, že své přežití může považovat za velké štěstí, které hraničí se zázrakem.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 37 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 42 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy