Muž na Strakonicku nožem napadl policistu. Ten útočníka zastřelil

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 11. 2016 21:06
Policista ve čtvrtek při zásahu kvůli potyčce ve Vodňanech na Strakonicku zastřelil muže, který ho napadl a pobodal. Potvrdila to mluvčí policie Lenka Krausová. Postřelený muž byl na místě mrtev. Policista byl zraněn, ale není v ohrožení života. Na policii zavolal odpoledne muž, který oznámil, že ho další muž ohrožuje nožem. Dvaatřicetiletý útočník pak napadl i zasahujícího policistu. "Muž i přes výzvu útočil i na policistu bodnou zbraní. Policista utrpěl bodnořezná zranění, poté použil služební zbraň," řekla serveru iDnes.cz Krausová. Okolnostmi případu se budou zabývat ještě krajští kriminalisté.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy