Foto: Ikona Argentiny žila pouhých 33 let. Evita se stala symbolem naděje pro chudé

Foto: Ikona Argentiny žila pouhých 33 let. Evita se stala symbolem naděje pro chudé
Eva María Duarteová Ibargurenová se narodila v městečku Junín asi 260 kilometrů od Buenos Aires jako jedno z pěti nemanželských dětí chudé švadleny a statkáře.
V šestnácti letech šla hledat štěstí do Buenos Aires. Živila se jako modelka a herečka.
V roce 1937 získala první roli ve filmu, začala se také objevovat v populárních rozhlasových hrách.
Bylo jí 25 let, když s Perónem, tehdy 49letým vdovcem, začala žít. Rok nato se vzali.
Foto: Wikimedia Commons
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 12. 5. 2019 14:01
V úterý to bylo přesně sto let, kdy se narodila jako nemanželské dítě chudým rodičům v malém městě. V šestnácti odjela hledat štěstí do Buenos Aires. Chtěla se proslavit jako herečka nebo zpěvačka, nakonec se z ní stala první dáma Argentiny. Eva Perónová, které celý národ neřekl jinak než Evita, byla symbolem a nadějí chudých. Za 33 let svého života se stihla stát jednou z nejvlivnějších žen světa. Zemřela mladá a její odkaz žije v Argentině dodnes.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Odplata za vyhoštění diplomatů: Rusko vypovědělo dva Němce

Rusko ve čtvrtek vypovědělo dva pracovníky německého velvyslanectví v zemi. Krok přišel krátce poté, co Berlín kvůli srpnové vraždě Gruzínce vyhostil dvojici ruských diplomatů. Oznámilo to ruské ministerstvo zahraničí, které oběma německým diplomatům dalo týden na odjezd.

Německo vypovězení ruských diplomatů zdůvodnilo nedostatečnou spoluprací ruské strany na vyšetřování vraždy, u které německá prokuratura prověřuje podezření, že činem mohly stát ruské nebo čečenské služby či státní instituce. Kreml podíl na vraždě odmítá.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

V policii vznikne národní kriminální úřad a pracoviště centrální analytiky

K 1. dubnu příštího roku vzniknou v policii dva útvary - pracoviště centrální analytiky a národní kriminální úřad, oznámil policejní prezident Jan Švejdar. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) se vznik nových zastřešujících útvarů nedotkne Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

před 1 hodinou

V Česku žije 10,68 milionu lidí, za tři čtvrtě roku přibylo 31 tisíc obyvatel

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy