Foto: Ikona Argentiny žila pouhých 33 let. Evita se stala symbolem naděje pro chudé

Foto: Ikona Argentiny žila pouhých 33 let. Evita se stala symbolem naděje pro chudé
Eva María Duarteová Ibargurenová se narodila v městečku Junín asi 260 kilometrů od Buenos Aires jako jedno z pěti nemanželských dětí chudé švadleny a statkáře.
V šestnácti letech šla hledat štěstí do Buenos Aires. Živila se jako modelka a herečka.
V roce 1937 získala první roli ve filmu, začala se také objevovat v populárních rozhlasových hrách.
Bylo jí 25 let, když s Perónem, tehdy 49letým vdovcem, začala žít. Rok nato se vzali.
Foto: Wikimedia Commons
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 12. 5. 2019 14:01
V úterý to bylo přesně sto let, kdy se narodila jako nemanželské dítě chudým rodičům v malém městě. V šestnácti odjela hledat štěstí do Buenos Aires. Chtěla se proslavit jako herečka nebo zpěvačka, nakonec se z ní stala první dáma Argentiny. Eva Perónová, které celý národ neřekl jinak než Evita, byla symbolem a nadějí chudých. Za 33 let svého života se stihla stát jednou z nejvlivnějších žen světa. Zemřela mladá a její odkaz žije v Argentině dodnes.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy