Foto: Ikona Argentiny žila pouhých 33 let. Evita se stala symbolem naděje pro chudé

Foto: Ikona Argentiny žila pouhých 33 let. Evita se stala symbolem naděje pro chudé
Eva María Duarteová Ibargurenová se narodila v městečku Junín asi 260 kilometrů od Buenos Aires jako jedno z pěti nemanželských dětí chudé švadleny a statkáře.
V šestnácti letech šla hledat štěstí do Buenos Aires. Živila se jako modelka a herečka.
V roce 1937 získala první roli ve filmu, začala se také objevovat v populárních rozhlasových hrách.
Bylo jí 25 let, když s Perónem, tehdy 49letým vdovcem, začala žít. Rok nato se vzali.
Foto: Wikimedia Commons
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 12. 5. 2019 14:01
V úterý to bylo přesně sto let, kdy se narodila jako nemanželské dítě chudým rodičům v malém městě. V šestnácti odjela hledat štěstí do Buenos Aires. Chtěla se proslavit jako herečka nebo zpěvačka, nakonec se z ní stala první dáma Argentiny. Eva Perónová, které celý národ neřekl jinak než Evita, byla symbolem a nadějí chudých. Za 33 let svého života se stihla stát jednou z nejvlivnějších žen světa. Zemřela mladá a její odkaz žije v Argentině dodnes.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy