Ťok po nevhodném příspěvku o Studénce smazal účet na Twitteru, chopil se ho recesista

Marcela Trávníčková
21. 11. 2015 13:44
Ministr dopravy Dan Ťok smazal svůj účet na Twitteru krátce poté, co sklidil kritiku za tweet o tragické železniční nehodě ve Studénce. Tu nejprve označil za zákon schválnosti. Nyní účet opět někdo využívá, jde ale o falešný profil. Aktivity na opuštěném účtu si všimlo i ministerstvo dopravy, zabývat se tím ale nijak nebude. “Ať si každý udělá úsudek, nebudeme se kvůli tomu soudit,” řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí resortu Tomáš Neřold.
Ministr dopravy Dan Ťok
Ministr dopravy Dan Ťok | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Twitterový účet ministra dopravy Dana Ťoka je opět aktivní. Místo ministrových názorů a stanovisek však nabízí vzkazy recesisty.

Ministr svůj účet na sociální síti smazal krátce poté, co sklidil kritiku za tweet o tragické nehodě ve Studénce na konci července, kterou nejprve označil za zákon schválnosti. Tweet, který zkritizoval například předseda ODS Petr Fiala, Ťok brzy smazal, následně smazal i svůj účet.

Aktivity na bývalém ministrově účtu si všimlo i ministerstvo dopravy, zabývat se tím ale nijak nebude. “Ať si každý udělá úsudek, nebudeme se kvůli tomu soudit,” uvedl tiskový mluvčí Tomáš Neřold.

Klasický případ recese

“Je to klasický případ, jak to u politiků bývá. Někdo toho zneužil k nějaké recesi, pan ministr účet nevyužívá,” dodal mluvčí.

Ťok účet smazal po kritice za tweet o nehodě ve Studénce na konci července, při které zemřeli tři lidé.

"Do Ostravy vláda Pendolinem zřejmě nedojede. Zákon schválnosti funguje spolehlivě, dnes 8:21 se srazilo Pendolino s kamionem," postěžoval si tehdy na zpoždění. Později se omluvil s tím, že první informace vypadaly zcela jinak, a nehodu označil za velké neštěstí.

Ťokovi Twitter nevyhovoval

Falešný účet funguje na stejné adrese jako původní Ťokův profil, ale není příliš aktivní a obsahuje pouze necelou desítku příspěvků. První tweet je na něm z 8. září. “Už mám svoje léta a působení na sociálních sítích není pro mě. Proto si dávám pauzu, makám na zlepšení komunikace. Staré tweety jsem smazal,” uvádí se v něm.

Sám ministr se podle Neřolda na Twitter vrátit nechystá. “To byl jeho osobní účet, i když ho vedl tak, že tam dával věci z dopravy a komunikoval ohledně resortu. Ale psal si to sám. Pak se rozhodl, že mu to nevyhovuje, a rozhodl se účet dále nevyužívat,” vysvětlil mluvčí a dodal, že ministerstvo jinak na sítích komunikuje.

Falešné účty nejen politiků nejsou na Twitteru ojedinělé. Český internetový publicista Daniel Dočekal dokonce založil seznam takový účtů pod zkratkou Fake-cz. Ten má nyní celkem 44 členů, některé účty přitom samy uvádějí, že jsou falešné. Jen Milošů Zemanů v něm lze najít čtrnáct, účet ministra Ťoka v něm ale chybí.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy