Ministr Chovanec prodělal komplikace, je mimo ohrožení

Domácí Sabine Kejlová Radek Nohl Domácí, Sabine Kejlová, Radek Nohl
23. 2. 2014 17:55
Ministr vnitra Milan Chovanec je mimo jakékoli ohrožení, uvedl mluvčí.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec prodělal komplikace při plánované operaci břicha.

Podle serveru Blesk.cz, který zprávu přinesl jako první, prodělal Chovanec vnitřní krvácení. Podle mluvčího ministerstva vnitra Pavla Nováka je ministr mimo jakéhokoli ohrožení.

Chovanec se ve Fakultní nemocnici Plzeň podrobil operačnímu odstranění přebytečné kůže, která mu na těle zůstala poté, co během jednoho roku výrazně zhubl. Původně plánoval, že v neděli půjde domů, v pátek ale nečekaně musel na další operaci.

"Po čtvrteční operaci se objevilo vnitřní krvácení, proto musela být provedena další operace. Pan ministr se už uzdravuje a normálně komunikuje s okolím. Od úterka má naplánovaný program, v tuto chvíli je těžké říci, zda bude muset být posunut," řekl Novák deníku Aktuálně.cz.

Chovanec byl kvůli své váze - v říjnu 2012 se pohybovala skoro na 180 kg - označován za nejobéznějšího politika. Během jediného roku ale váhu radikálně snížil, podle svých slov až o 60 kg.

Svůj boj s váhou Chovanec prezentoval i veřejnosti. Zřídil si k tomu webové stránky, kde o všem napsal.

"Kolem půlnoci se dostavují pravidelné zimnice, ležím v posteli, třesu se a v duchu si nadávám, kam jsem to až dopracoval. Tělo se nevzdává a chce svoji dávku cukru, kterou léta dostávalo, a nechápe, co se děje," popsal Chovanec své pocity na začátku hubnutí.

Ministr přiznal i to, proč začal radikálně nadbytečná kila shazovat. Při celkovém vyšetření naměřili lékaři v jeho případě hodnoty, které nebyly v pořádku.

Měl také vysoký tlak, funěl pokaždé, když musel vyjít pár schodů nebo mírný kopec. Hlavním důvodem hubnutí ale byla jeho rodina.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy