Ministra vnitra čeká operace, zbaví ho přebytečné kůže

Radek Nohl Radek Nohl
18. 2. 2014 20:45
Milan Chovanec za poslední rok a půl radikálně zhubl, dříve vážil okolo 180 kg.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Několik dní odpočinku čeká kvůli plánované operaci na nového ministra vnitra Milana Chovance.

První muž resortu se tento týden podle informací deníku Insider podrobí lékařskému zákroku v nemocnici. Tam by mu měli odstranit přebytečnou kůži, která mu na těle zůstala poté, co během jednoho roku výrazně zhubl.

Chovanec byl kvůli své váze - v říjnu 2012 se pohybovala podle něj okolo 180 kg - označován za nejtlustšího tuzemského čelného politika.

Během jediného roku ale radikálně váhu snížil. A před několika měsíci se bývalý hejtman chlubil tím, že již zhubl o více než šedesát kilogramů.

Hubnutí s ministrem

Do Fakultní nemocnice Plzeň, kde se ministr teď operaci podrobí, nastoupí již tento čtvrtek. "Budou mu odstraňovat přebytečnou kůži, na začátku příštího týdne má již naplánovaný pracovní program," potvrdil Insideru mluvčí vnitra Pavel Novák.

Svůj boj s váhou Chovanec prezentoval i veřejnosti. Zřídil si k tomu webové stránky, kde o všem napsal.

Chovanec (na snímku vlevo) měl dříve 180 kg.
Chovanec (na snímku vlevo) měl dříve 180 kg. | Foto: Aktuálně.cz

"Kolem půlnoci se dostavují pravidelné zimnice, ležím v posteli, třesu se a v duchu si nadávám, kam jsem to až dopracoval. Tělo se nevzdává a chce svoji dávku cukru, kterou léta dostávalo, a nechápe, co se děje," popsal Chovanec své pocity na začátku hubnutí.

Ministr přiznal i to, proč začal radikálně nadbytečná kila shazovat. Při celkovém vyšetření naměřili lékaři v jeho případě hodnoty, které nebyly v pořádku.

Měl také vysoký tlak, funěl pokaždé, když musel vyjít pár schodů nebo mírný kopec. Hlavním důvodem hubnutí ale byla jeho rodina.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy