Ministr Chovanec ulovil posilu, exšéfa finanční policie

Radek Nohl Radek Nohl
21. 2. 2014 15:15
Zimmel je od tohoto týdne poradcem ministra vnitra. Řeší, zda skončí Pecinův tým
Ministr vnitra Milan Chovanec.
Ministr vnitra Milan Chovanec. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Tým poradců ministra vnitra Milana Chovance se rozšířil o nové jméno.

Tento týden se podle zjištění deníku Aktuálně.cz stal dalším členem bývalý šéf finanční policie Vladimír Zimmel.

"Dohodli jsme se na spolupráci formou poradenství. Nastoupil jsem k ministru Chovancovi tento týden v pondělí," potvrdil Aktuálně.cz Zimmel.

Co konkrétně bude pro ministra dělat, ale zatím říct nechce. "Hned jsem dostal od ministra konkrétní úkoly, zatím bych je ale nezveřejňoval," prohlásil Zimmel, o kterém se před několika týdny v ČSSD mluvilo jako o kandidátovi na post Chovancova náměstka.

Skončí tým Peciny?

Zimmel je po bývalém šéfovi FAÚ Milanu Cícerovi další významnou posilou. Cícer je několik dní v týmu Progres, který vznikl za působení bývalého ministra Martina Peciny a má se soustředit především na boj s daňovými úniky a zajišťování výnosů z trestné činnosti.

Další poradce Chovance - Milan Cícer.
Další poradce Chovance - Milan Cícer. | Foto: ČTK

"Studuji výstupy týmu Progres a řešíme, zda a v jaké podobě bude fungovat dál," prozradil Zimmel alespoň jednu věc, kterou nyní řeší.

Vladimír Zimmel od policie odešel v roce 2008. Rok předtím tehdejší ministr vnitra za ODS Ivan Langer fakticky rozprášil jeho tým, když od ledna 2007 sloučil útvar expertů na finanční kriminalitu s protikorupční policií.

Konfiskace majetku zločinců

Zimmel patří mezi odborníky, kteří prosazují konfiskaci majetku usvědčeným zločincům. Mluvil o tom už v době, kdy nosil uniformu, a nyní tento bod najdeme ve volebním programu sociální demokracie.

Zimmel sice říká, že se zde s ČSSD spíše střetl, než že by se socialisté jeho návrhy přímo inspirovali. Faktem ale je, že námět v sociálnědemokratickém programu dále rozpracovával.

Někdejší šéf finanční policie nyní pracuje jako vedoucí odboru bezpečnosti v energetické společnosti. Současně působí jako člen odborné bezpečnostní komise Lidového domu a vede tým bezpečnostních expertů pražské organizace. Členem ČSSD je od jara předloňského roku.

 

Právě se děje

Další zprávy