Michálek zůstal místopředsedou pirátů. Hlasování, které vyvolala údajná šikana, ustál

Domácí ČTK Domácí, ČTK
4. 11. 2019 22:28
Jakub Michálek ustál hlasování členů Pirátské strany a zůstal jejím místopředsedou. Ani jedna ze tří volených možností - pro odvolání, proti odvolání a odročení rozhodnutí na lednové jednání celostátního fóra - nezískala nadpoloviční počet hlasů. Jednání tak skončilo bez usnesení. Ve čtyřdenní internetové volbě se vyjádřilo 770 členů, což je 76 procent z celkového počtu 1008.
Jakub Michálek.
Jakub Michálek. | Foto: Radek Bartoníček

Hlasovat mohli členové pro všechny možnosti, žádnou, to znamená odevzdat prázdný lístek, nebo cokoli mezi tím. Hlasů proti Michálkově odvolání bylo 371, pro odvolání 294 a pro odročení 184. Aby se jedna z variant stala platnou, musela by získat 386 hlasů.

Podnětem k hlasování byl příspěvek vedoucí personálního odboru pirátů Jany Koláříkové na stranickém fóru, která minulý týden hovořila o Michálkově arogantním jednání a psychické šikaně podřízených. Europoslanec Mikuláš Peksa následně uvedl, že by rezignoval na funkci místopředsedy, pokud jím Michálek zůstane.

Michálek v reakci uvedl, že nikoho nešikanoval, ale má vysoké nároky na výkon lidí. Sám podle svých slov rezignovat nehodlá, zároveň ale řekl, že už se před časem rozhodl, že svůj mandát místopředsedy strany nebude obhajovat.

"To, že nebudu kandidovat, ale nesouvisí se současnou situací. Byl jsem takto rozhodnutý už dříve. Chci se zcela soustředit na vedení poslaneckého klubu," řekl v minulém týdnu Michálek.

Hlasování se týkalo pouze jeho funkce ve vedení pirátů, nikoli jeho pozice předsedy poslaneckého klubu. O Michálkově odvolání z pozice místopředsedy strany hlasovali členové ve vnitrostranickém referendu i před dvěma lety.

Za šéfa poslanců se tehdy postavily zhruba tři čtvrtiny hlasujících. Část straníků Michálkovi tehdy vyčítala, že z Nejvyššího správního soudu potají stáhl stížnost na sněmovní volby.

Člověk, který nevnímá tolik, jak se druzí cítí, ale vnímá to, jak pracovat nejlépe, je potom na mezilidské vztahy složitější, říká Olga Richterová. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 16 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy