Kaufland propustil pokladní s hákovým křížem na předloktí. Dřív nosila dlouhý rukáv, hájí se

Domácí Domácí
27. 4. 2017 13:30
Řetězec Kaufland propustil brigádnici, která měla na předloktí vytetovanou nacistickou symboliku. Na pokladní upozornil jeden ze zákazníků, který ženu vyfotografoval a snímek zveřejnil na sociálních sítích. Kaufland se zákazníkům omluvil a zvažuje proti prodavačce i právní kroky.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jan Rasch/Economia

Praha - Sociální sítě obletěla fotografie pokladní v Kauflandu, která má na předloktí vytetovaný hákový kříž. Řetězec prodavačku okamžitě propustil. "S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih," informoval Kaufland. O pokladní se už zajímá i policie.

Tetování s nacistickou symbolikou si všiml jeden ze zákazníků, prodavačku natočil a zveřejnil video. "Děkujeme našemu pozornému zákazníkovi za upozornění na tuto situaci," doplnilo vedení Kauflandu.

Společnost situaci vysvětluje tím, že brigádnice prodejny v ulici U Plynárny v pražské Michli pracovala pro společnost krátkou dobu, a to vždy na pozicích, kde je součástí předepsaného pracovního oděvu dlouhý rukáv. "Až při změně jejího pracovního zařazení na pokladnu vyšlo najevo, že brigádnice nesplňuje etické požadavky naší společnosti," doplňuje společnost a zároveň striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě.

Případem se už zabývá i policie. "Z veřejného prostoru jsme zaznamenali tuto informaci, takže se jí nyní zabýváme a zjišťujeme, zda se jedná o protiprávní jednání," upřesnil mluvčí policie Jan Daněk.

I přes okamžitou reakci řetězce na vzniklou situaci už na snímek vznikla řada vtípků. "Mein Kampfland, z lásky k Česku," komentovali fotografii lidé na sociálních sítích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Protesty v Uzbekistánu si vyžádaly několik obětí na životech, uvedl prezident

Při protestech v Karakalpatské autonomní republice v Uzbekistánu přišlo o život několik civilistů i příslušníků pořádkových sil. V neděli to oznámil prezident Šavkat Mirzijojev. Protesty tisíců lidí odstartoval návrh ústavního dodatku, který by omezil autonomii této republiky na západě Uzbekistánu, informovala agentura Reuters.

Prezident v sobotu večer oznámil, že země s ohledem na demonstrace od návrhu upustí, ale vyhlásil v autonomní republice na měsíc nouzový stav. Na sociálních sítích kolují neověřená videa se zraněnými či patrně mrtvými demonstranty, a s příslušníky pořádkových sil, jak střílejí. Hojně se sdílí video s ulicí, která je pokrytá červenou kapalinou, kterou někteří komentující označují za krev, jiní za barvu.

"Existují nepotvrzené zprávy o nepřiměřeném použití síly ze strany bezpečnostních složek při protestech v Nukusu z 1. července," napsal na twitteru ředitel organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch pro Evropu a Střední Asii Hugh Williamson.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla má problémy. V Německu musí do servisu kvůli chybě automatického tísňového volání

Německý spolkový úřad pro motorová vozidla KBA kvůli závadě systému automatického tísňového volání svolává do servisu elektromobily Tesla Model Y a Model 3. V celém světě se problém týká více než 59 tisíc aut, informovala agentura Reuters. Úřad neupřesnil, kolik ze zmíněných vozů má německou registraci.

KBA na svém webu uvádí, že softwarová chyba způsobuje poruchu systému eCall, který je určen k automatickému kontaktování záchranářů v případě vážné nehody.

Tesla v sobotu informovala, že ve druhém čtvrtletí dodala o 17,9 procenta méně elektromobilů než v předcházejícím čtvrtletí. Její výrobu a dodavatelský řetězec narušily protipandemické uzávěry v Číně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy