Kaufland propustil pokladní s hákovým křížem na předloktí. Dřív nosila dlouhý rukáv, hájí se

Domácí Domácí
27. 4. 2017 13:30
Řetězec Kaufland propustil brigádnici, která měla na předloktí vytetovanou nacistickou symboliku. Na pokladní upozornil jeden ze zákazníků, který ženu vyfotografoval a snímek zveřejnil na sociálních sítích. Kaufland se zákazníkům omluvil a zvažuje proti prodavačce i právní kroky.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jan Rasch/Economia

Praha - Sociální sítě obletěla fotografie pokladní v Kauflandu, která má na předloktí vytetovaný hákový kříž. Řetězec prodavačku okamžitě propustil. "S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih," informoval Kaufland. O pokladní se už zajímá i policie.

Tetování s nacistickou symbolikou si všiml jeden ze zákazníků, prodavačku natočil a zveřejnil video. "Děkujeme našemu pozornému zákazníkovi za upozornění na tuto situaci," doplnilo vedení Kauflandu.

Společnost situaci vysvětluje tím, že brigádnice prodejny v ulici U Plynárny v pražské Michli pracovala pro společnost krátkou dobu, a to vždy na pozicích, kde je součástí předepsaného pracovního oděvu dlouhý rukáv. "Až při změně jejího pracovního zařazení na pokladnu vyšlo najevo, že brigádnice nesplňuje etické požadavky naší společnosti," doplňuje společnost a zároveň striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě.

Případem se už zabývá i policie. "Z veřejného prostoru jsme zaznamenali tuto informaci, takže se jí nyní zabýváme a zjišťujeme, zda se jedná o protiprávní jednání," upřesnil mluvčí policie Jan Daněk.

I přes okamžitou reakci řetězce na vzniklou situaci už na snímek vznikla řada vtípků. "Mein Kampfland, z lásky k Česku," komentovali fotografii lidé na sociálních sítích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy