Policie hledá svalnatého holohlavého muže, který pobodal muslima. Útok byl rasově motivovaný

Domácí Domácí
Aktualizováno 2. 2. 2016 13:38
Policie sestavila přibližnou podobu násilníků, kteří v sobotu v pražských Vršovicích napadli v Česku žijícího muslima. Muži, který muslima bodl, je podle výpovědi zraněného muže 20-26 let, měří 190-195 cm a má svalnatou postavu. Muž měl vyholenou hlavu, světlé nevýrazné obočí a rovný nos. Vyholenou hlavu měl i druhý útočník. Kriminalisté vyšetřují pobodání jako rasově motivovaný útok.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Policie v souvislosti se sobotním útokem na muslimského aktivistu už čtvrtý den pátrá po dvojici útočníků. Po napadení skončil s bodným zraněním břicha v nemocnici. Policii se podařilo dát dohromady jejich přibližný popis. Kriminalisté vyšetřují pobodání jako rasově motivovaný útok.

"Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. V době napadení měli podle dostupných informací vyholené hlavy a hladce oholené tváře," popsala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Muži, který napadeného bodl do břicha, je podle výpovědi zraněného 20 až 26 let, měří 190-195 centimetrů a má svalnatou postavu. Muž měl vyholenou hlavu, světlé nevýrazné obočí, rovný nos a tetování na krku. Na sobě měl maskáčovou bundu s kapucí.

"Vzhledem k závažnosti případu a nebezpečnosti obou násilníků policie v žádném případě nedoporučuje občanům, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet," dodala mluvčí policie.

Eva Zahradníčková, přítelkyně napadeného muže, v rozhovoru s Aktuálně.cz řekla, že oba měli dojem, že se k něčemu schyluje. Minulý týden na auto před jejich domem někdo nastříkal hákový kříž. Zároveň se na jejího přítele vyptávali nějací lidé v mešitě v Opletalově ulici, kde dvojice pořádala dobročinné sbírky pro uprchlíky.

Útočníci si podle Zahradníčkové na jejího přítele počkali, když si šel zaběhat. Muže útočníci jednou bodli, ale on se bránil, takže vzápětí utekli. Napadený muž pochází z Kavkazu, vyrůstal v USA a studoval v Sýrii. V Česku žije už 14 let a má zde trvalý pobyt.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy