Média z mé ženy udělala úplnou blbku, stěžoval si Babiš

Václav Dolejší
7. 5. 2015 11:50
Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš "vyprodal" svojí přednáškou aulu VŠE.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr financí Andrej Babiš měl ve středu večer přednášku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Třebaže konkurenčním programem bylo fotbalové semifinále Ligy mistrů Barcelona – Bayern Mnichov a nádherný hokejový duel mezi Kanadou a Švédskem, velká aula byla zcela zaplněna.

Studenti ekonomie, v drtivé většině Babišovi velcí příznivci, nemuseli litovat. Po úvodní přednášce, kdy vicepremiér na tradičních příkladech vysvětloval, jak bojuje s daňovými úniky a plýtváním státu, se rozjel – vtipkoval a vyjadřoval se ke všemu možnému, nač se ho mladí ptali.

V Lidových novinách se porušuje základní princip novinařiny, tvrdí Kateřina Šafaříková, jež z LN odchází kvůli pozici Jana Macháčka. Luboš Palata z MF Dnes oponuje, jeho kolegové jsou prý cejchováni.
21:06
V Lidových novinách se porušuje základní princip novinařiny, tvrdí Kateřina Šafaříková, jež z LN odchází kvůli pozici Jana Macháčka. Luboš Palata z MF Dnes oponuje, jeho kolegové jsou prý cejchováni. | Video: Martin Veselovský

Nejprve zabrousil do zahraniční politiky, kterou díky velké péči amerického velvyslance Andrew Schapira začíná objevovat. "Ten Islámský stát, to je fakt hrozný průser. V tom má prezident pravdu," říkal studentům předseda hnutí ANO.

Jednoho studenta zajímalo, zda Andrej Babiš vyznává nějaké náboženství nebo filozofii. Po delším přemýšlení se dočkal odpovědi: "Já teda nechodím do kostela, ale věřím, že Bůh existuje a že je spravedlivý. I když ne vždy se mu to daří."

Další dotaz mířil na to, co bude dělat se svými médii, když coby politik a podnikatel neustále veřejně prohlašuje, jaká byla chyba je koupit. Babiš dnes vlastní rádio Impuls a společnost Mafra, kam patří deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny.

Ministr včera poprvé řekl, že už vstupu do médií, který mu mnozí vyčítají, nelituje. "Byla to zajímavá investice, Mafře se daří, dnes má na účtě tři sta milionů korun. Dřív Mafru přece ovládala ODS! Tak si dnes kupujte moje noviny a sami posuďte, zda jsou nezávislé a jestli do nich nějak zasahuji," vyzval studenty.

A pak dokonce zavzpomínal na červen, kdy Mafru kupoval. "Když jsem na Twitteru napsal ten známý tweet ´zítra asi něco koupím´, měl jsem na stole dvoje noviny. Blesk a Mafru. Blesk byl za 180 milionů eur, to bylo moc," vysvětloval, proč dal přednost před Ringierem serióznějším titulům.

Zároveň si Andrej Babiš před studenty postěžoval, že dnes čelí masivní mediální kampani a že kvůli němu dokonce vznikají nové, "antiBabiš" internetové servery. "Ta média, to je složité téma. Z mé ženy teďka udělala úplnou blbku. Asi každý, když přilétnete letadlem, okamžitě běžíte na celnici," připomněl ministr financí aférku televize Barrandov, která upozornila, že Monika Babišová zapomněla po návratu z USA zaplatit clo z luxusní kabelky."

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Hokejový útočník Sobotka dohraje sezonu ve Spartě

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude působit ve Spartě i ve zbytku sezony. Třiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z NHL má s Pražany podepsanou smlouvu do konce ledna, s klubem se již ale domluvil na jejím prodloužení.

"Je to na dobré cestě. Věděli jsme, že bereme rozdílového hráče a jsme s Vláďou naprosto spokojeni. Splňuje naše představy," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton pro O2 TV v průběhu dnešního zápasu v Brně. Oficiálně by obě strany měly dohodu potvrdit příští týden.

Sobotka přišel do Sparty v polovině listopadu a nejprve podepsal měsíční smlouvu, kterou následně prodloužil do konce ledna. Dosud odehrál 24 zápasů, ve kterých nasbíral 23 bodů za čtyři branky a 19 asistencí. Nejčastěji nastupuje v elitní formaci společně s kapitánem Michalem Řepíkem.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy