Média z mé ženy udělala úplnou blbku, stěžoval si Babiš

Václav Dolejší
7. 5. 2015 11:50
Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš "vyprodal" svojí přednáškou aulu VŠE.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr financí Andrej Babiš měl ve středu večer přednášku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Třebaže konkurenčním programem bylo fotbalové semifinále Ligy mistrů Barcelona – Bayern Mnichov a nádherný hokejový duel mezi Kanadou a Švédskem, velká aula byla zcela zaplněna.

Studenti ekonomie, v drtivé většině Babišovi velcí příznivci, nemuseli litovat. Po úvodní přednášce, kdy vicepremiér na tradičních příkladech vysvětloval, jak bojuje s daňovými úniky a plýtváním státu, se rozjel – vtipkoval a vyjadřoval se ke všemu možnému, nač se ho mladí ptali.

V Lidových novinách se porušuje základní princip novinařiny, tvrdí Kateřina Šafaříková, jež z LN odchází kvůli pozici Jana Macháčka. Luboš Palata z MF Dnes oponuje, jeho kolegové jsou prý cejchováni.
21:06
V Lidových novinách se porušuje základní princip novinařiny, tvrdí Kateřina Šafaříková, jež z LN odchází kvůli pozici Jana Macháčka. Luboš Palata z MF Dnes oponuje, jeho kolegové jsou prý cejchováni. | Video: Martin Veselovský

Nejprve zabrousil do zahraniční politiky, kterou díky velké péči amerického velvyslance Andrew Schapira začíná objevovat. "Ten Islámský stát, to je fakt hrozný průser. V tom má prezident pravdu," říkal studentům předseda hnutí ANO.

Jednoho studenta zajímalo, zda Andrej Babiš vyznává nějaké náboženství nebo filozofii. Po delším přemýšlení se dočkal odpovědi: "Já teda nechodím do kostela, ale věřím, že Bůh existuje a že je spravedlivý. I když ne vždy se mu to daří."

Další dotaz mířil na to, co bude dělat se svými médii, když coby politik a podnikatel neustále veřejně prohlašuje, jaká byla chyba je koupit. Babiš dnes vlastní rádio Impuls a společnost Mafra, kam patří deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny.

Ministr včera poprvé řekl, že už vstupu do médií, který mu mnozí vyčítají, nelituje. "Byla to zajímavá investice, Mafře se daří, dnes má na účtě tři sta milionů korun. Dřív Mafru přece ovládala ODS! Tak si dnes kupujte moje noviny a sami posuďte, zda jsou nezávislé a jestli do nich nějak zasahuji," vyzval studenty.

A pak dokonce zavzpomínal na červen, kdy Mafru kupoval. "Když jsem na Twitteru napsal ten známý tweet ´zítra asi něco koupím´, měl jsem na stole dvoje noviny. Blesk a Mafru. Blesk byl za 180 milionů eur, to bylo moc," vysvětloval, proč dal přednost před Ringierem serióznějším titulům.

Zároveň si Andrej Babiš před studenty postěžoval, že dnes čelí masivní mediální kampani a že kvůli němu dokonce vznikají nové, "antiBabiš" internetové servery. "Ta média, to je složité téma. Z mé ženy teďka udělala úplnou blbku. Asi každý, když přilétnete letadlem, okamžitě běžíte na celnici," připomněl ministr financí aférku televize Barrandov, která upozornila, že Monika Babišová zapomněla po návratu z USA zaplatit clo z luxusní kabelky."

 

Právě se děje

Další zprávy