reklama
 
 

Manželka exděkana prohrála, fakultu ZČU vede archeolog

6. 11. 2009 14:30
Novým děkanem Filozofické fakulty v Plzni se stal archeolog Pavel Vařeka

Praha - Novým děkanem Filozofické fakulty v Plzni se stal archeolog Pavel Vařeka. Porazil tak manželku dnes již bývalého děkana Ladislava Cabady, která se o post také ucházela.

Šárka Waisová Cabadová získala pouze dva hlasy, pro Vařeku bylo 11 členů akademického senátu. Dva se hlasování zdrželi.

Ladislava Cabadu rektor Západočeské univerzity odvolal na konci září, když vyhověl žádosti akademického senátu, který Cabadovi vytýkal manažerská selhání a také nejednotný přístup k jednotlivým katedrám. Zejména pak to, že byla protežována katedra politologie a mezinárodních vztahů, kterou vede právě Cabadova manželka Šárka.

Senát například poukazoval na to, že  katedra sídlí v plzeňském bussiness centru a platí ve srovnání s ostatními pracovišti mnohem větší nájem.

Spor o adresu

Otázka adresy se promítla i do "předvolební" debaty obou kandidátů. Přeli se zejména o to, kde má celá fakulta sídlit.

Zatímco Cabadová Waisová se přiklonila k variantě, aby škola sídlila v areálu bývalé Škodovky, Vařeka preferuje, aby škola zůstala v historickém centru, než by se stěhovala do objektu připomínající "halu na pojízdný jeřáb".

Nového děkana si tento týden zvolila i Právnická fakulta, kterou v současnosti otřásá snad největší skandál českého vysokého školství všech dob. Stal se jím exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Mrázkovi a ti další

Rozpaky na Právnické fakultě budí zejména rychlostudenti, kteří stihli vystudovat během několika týdnů.

Jedním z takových příkladů je Jan Harangozzo, muž, jenž je obžalován v kauze zmanipulovaných konkurzů soudce Berky.

Nebo bývalá vyšetřovatelka protikorupční policie Monika Kocourková, která měla na starosti například vyšetřování podvodů podnikatele Radovana Krejčíře, získala magisterský titul na plzeňských právech během tří měsíců.

A jak nedávno upozornil deník Aktuálně.cz, tak sama vyšetřovatelka Kocourková udržovala kontakty s později zavražděným bossem podsvětí Františkem Mrázkem.

Jeho obě děti také na plzeňské Právnické fakultě studovaly. Michal i Monika Mrázkovi studovali na škole od září 2003 do května 2005.

V době, kdy získali magisterský titul, byla na školu přijata Kocourková.

autor: Domácí | 6. 11. 2009 14:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama