Majitel penzionu nahrával své hosty v pokoji i koupelně, stíhá ho za to policie

ČTK ČTK
10. 4. 2019 15:35
Kriminalisté obvinili osmapadesátiletého majitele penzionu z Dolní Kalné na Trutnovsku kvůli nahrávání hostů skrytou kamerou. Muž je podezřelý z poškození cizích práv a v případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení. Intimní záběry hostů muž podle policie pořizoval od loňského srpna do letošního února na pokojích a v koupelně. ČTK to dnes řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Na tajné nahrávání se přišlo poté, co si jeden z hostů penzionu všiml v koupelně skrytého nahrávacího zařízení. "Ubytované hosty muž nahrával při převlékání a provádění osobní hygieny s úmyslem si pořídit intimní záběry," uvedl mluvčí. Újmu spočívající zejména v porušení práva na soukromí muž podle kriminalistů způsobil osmadvaceti lidem.

Kriminalisté v penzionu zajistili dva počítače a nahrávací zařízení s paměťovými disky. "V paměti jednotlivých zařízení bylo zjištěno několik desítek souborů s videozáznamy a fotografiemi ubytovaných osob," uvedl mluvčí. Zároveň se podle něj nepotvrdilo prvotní podezření, že na záznamech jsou zachyceni i lidé mladší 18 let. Na záznamech údajně byly převážně ženy.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy