reklama
 
 

Lidovec, který urážel na Facebooku uprchlíky, rezignoval

AKTUALIZOVÁNO 31. 8. 2015
Liberecká stranická organizace bude v úterý jednat o jeho vyloučení.
Doporučujeme

Praha/Liberec - Lidovec Daniel Kalenda, jenž psal o mrtvých uprchlících jako o "lůze" a "špíně", se omluvil a rezignoval na stranické funkce. Strana bude tento týden jednat o jeho vyloučení. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se od jeho vyjádření distancoval a prohlásil, že bylo v rozporu se stanovami strany.

Kalenda psal na Facebooku o 71 uprchlících, kteří byli minulý týden nalezeni mrtví v Rakousku v nákladním automobilu. "Já netruchlím, není mi jich líto... Vůbec! Je to lůza, špína a živel, sem nepatří," napsal podle dnešní Mladé fronty Dnes Kalenda, který prý byl dříve předsedou městské organizace KDU-ČSL v Liberci.


"Názorová pluralita je zcela v pořádku, tu nikdo netrestá, ale končí tam, kde se dostáváme za hranu toho, co je a není v souladu se základními principy naší politiky," řekl novinářům Bělobrádek.

Kalenda rezignoval

Rezignaci potvrdil i sám Kalenda. Jeho vyloučení by měla tento týden řešit liberecká stranická organizace. Kalenda byl členem okresního výboru a členem celostátní rozhodčí komise strany. "Rezignoval jsem na obě funkce k včerejšímu datu a nebudu se k tomu dále vyjadřovat," uvedl Kalenda. V neděli se podle listu za své výroky omlouval, vysvětloval je alkoholem a svůj text smazal.

"Omluvil se, rezignoval, zítra (v úterý) řešíme vyloučení," napsal na Twitteru Bělobrádek. Podle předsedy městské organizace v Liberci Kamila Jana Svobody by se měl ještě v pondělí mimořádně sejít městský výbor, v úterý okresní.

O vyloučení by měl rozhodovat krajský výbor, jenž se sejde ve čtvrtek. "Může se (Kalenda) pak ještě odvolat k rozhodčí komisi, jejímž byl členem," řekl Svoboda. Za nejlepší řešení by ale považoval, kdyby Kalenda vystoupil sám. "Měl by uznat, že nás poškodil a jeho vyjádření bylo za hranou," dodal.

autor: ČTK

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama