Obrazem: Tak šel čas s Dolores O'Riordan, hlasem i duší kapely The Cranberries

Dolores O'Riordan na koncertě v roce 2004. To už byla na sólové dráze.
V roce 1989 založili bratři Mike a Noel Hoganové (baskytara, kytara) spolu s bubeníkem Fergalem a zpěvákem Niallem Quinnem kapelu pojmenovanou The Cranberry Saw Us. Quinn po necelém roce skupinu opustil a zbylí členové si podali inzerát na zpěvačku. Dolores O’Riordan zaujala hudebním nápadem na budoucí hit Linger a byla přijata. Kapela se potom přejmenovala na The Cranberries. Mimochodem, černobílý klip k písni je poctou francouzskému novovlnnému režisérovi Jeanu-Lucu Godardovi. První album vydali v roce 1993 pod názvem Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?
Zpěvačka Dolores O'Riordan na koncertě v říjnu roku 1994. Jen několik dní před tím vydala se svou kapelou druhé album No Need to Argue.
Nahrávka, o které se mluví jako o temnější, než byl debut, obsahuje i jednu z nejslavnějších písní rockové historie Zombie. Její autorkou je právě Dolores O'Riordan.
Další světoznámou skladbou z této desky je Ode To My Family. Text písně pojednává o vzpomínkách na bezstarostné dětství. Dolores je kromě textu autorkou i smyčcového aranžmá.
Foto: Reuters
Hana Slívová Hana Slívová
16. 1. 2018 14:57
Dolores O'Riordan, zpěvačka, textařka, hudebnice a zásadní postava kapely The Cranberries, zemřela náhle 15. ledna 2018 během nahrávání v Londýně ve věku 46 let. Do kapely ji spoluhráči přijali na základě inzerátu, tehdy osmnáctiletá dívka se prezentovala nápadem na budoucí hit Linger. V letech 2003–2009 si The Cranberries dali pauzu a zpěvačka připravila dvě sólová alba. Kapela se vrátila roku 2012 s nahrávkou Roses, letos vydala povedenou akustickou desku Something Else. Podívejte se, jak šel s Dolores a její kapelou čas.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy