Policie vyšetřuje záhadné zmizení dvou muflonů. Zvířata někdo ukradl z chovu

ČTK ČTK
30. 11. 2023 15:44
Pardubičtí policisté vyšetřují krádež dvou muflonů z oploceného areálu v Rábech na Pardubicku. Pachateli hrozí až dva roky ve vězení. Policie prosí svědky o pomoc.
Muflon evropský.
Muflon evropský. | Foto: Ondřej Prosický

Prvního muflona někdo ukradl pravděpodobně předminulý týden. Majitel zvířata ve výběhu kontroloval a všiml si, že jeden z muflonů za ním nepřišel.

"Přišlo mu to divné, ale předpokládal, že se muflon zaběhl. Následující den ale při obchůzce objevil poškození oplocení a bohužel se mu potvrdilo i zmizení jednoho z muflonů," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Šlo podle ní o sedmiletého samce, který měl zhruba 90 centimetrů dlouhé rohy.

Druhý muflon nejspíš zmizel ze středy na čtvrtek. Opět šlo o samce, pětileté zvíře s podobně dlouhými rohy. Obě zvířata si chovatel cení na 150 tisíc korun.

"Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V případě pravomocného odsouzení hrozí zatím neznámému pachateli trest odnětí svobody až na dva roky," řekla mluvčí.

Policie prosí svědky, kteří by mohli pomoci s objasněním případu, aby se jí ozvali na linku 158 nebo zavolali na telefonní číslo 974 566 721.

Video: Mufloni přebíhající rušnou křižovatku u Thomayerovy nemocnice (2.2. 2018)

Čtenář natočil muflony přebíhající rušnou křižovatku u Thomayerovy nemocnice | Video: Miroslav Joha
 

Právě se děje

Další zprávy