Konec v politice. Exministr vnitra Milan Chovanec odešel ze sněmovny, chce podnikat

Milan Chovanec v roce 2018 na sjezdu ČSSD.
Chovancova kariéra začala v Plzeňském zastupitelstvu. Nejprve od roku 2006 do roku 2008 byl předsedou kontrolního výboru. V roce 2011 se stal náměstkem pro oblasti ekonomiky a majetku nově zvolené hejtmanky Milady Emmerové. Tu v roce 2011 vystřídal, když Emmerová uspěla ve volbách a stala se poslankyní.
Milan Chovanec patřil k těm absolventům bakalářského studia na právnické fakultě v Plzni, se kterými Západočeská univerzita zahájila správní řízení. Hrozilo mu, že kvůli nejasnostem kolem nestandardních podmínek studia o titul přijde. Univerzita mu ale nakonec diplom nezrušila. On sám v září 2010 prohlásil, že bakalářský titul používat nebude.
Chovanec se vryl do paměti médií i veřejnosti také proměnami svého vzhledu. Ještě v roce 2012 vážil 180 kilogramů.
Během dvou let dokázal zhubnout pomocí drastické diety a pohybu o 75 kilogramů. Osudnou se mu ale málem stala operace v dubnu 2014, kdy mu lékaři měli odstranit přebytečnou kůži. Kvůli následnému vnitřnímu krvácení čerstvý ministr málem zemřel.
Foto: Zbyněk Pecák
Michal Polák ČTK Michal Polák, ČTK
Aktualizováno 14. 4. 2019 23:00
Ve neděli 14. dubna opustil poslaneckou sněmovnu bývalý ministr vnitra za sociální demokracii Milan Chovanec a jeden z nejvlivnějších členů vlády premiéra Bohuslava Sobotky. Svůj záměr složit poslanecký mandát odůvodnil dlouhodobými výhradami k vládnutí ČSSD v koalici s hnutím ANO. Jeho nástupcem ve sněmovně je starosta Stříbra a někdejší poslanec Václav Votava. Projděte si Chovancovu bohatou politickou kariéru v krátkém přehledu.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy