Obrazem: Hamáček na sjezdu neměl vyzyvatele, ČSSD dostala dárek od Zemana

Předseda Jan Hamáček.
Delegáti ČSSD prožívají perný víkend, na pátek a sobotu se sjeli do Hradce Králové. Úkolů není málo - vybírají nové vedení strany a také hlasují o nových stanovách.
Tak šel čas s ČSSD... historické a reklamní materiály si mohou delegáti zakoupit.
Některé věci se dokonce nabízí i zdarma...
Pořádek musí být. Sociální demokraté ze severu Čech doprava, jižní Morava doleva.
Foto: Economia
Michal Polák Michal Polák, Jan Rasch
1. 3. 2019 18:32
První den sjezdu ČSSD se stal velkým vítězstvím dosavadního vedení strany. Podařilo se prosadit nové stanovy a křeslo předsedy obhájil Jan Hamáček, který nakonec neměl žádného vyzyvatele. Hamáček získal silný mandát, když ho zvolilo 433 z 504 delegátů. Sociální demokraty podpořil také prezident republiky Miloš Zeman, který slíbil, že ČSSD bude v evropských volbách volit.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy