reklama
 
 

Klaus: Zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí

26. 1. 2013 19:40
Jsem šťasten, že si slova Václava Havla pamatuje, to je pokrok, reagoval Schwarzenberg

Praha - Ve volbě prezidenta zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, komentoval prezident Václav Klaus dnešní vítězství Miloše Zemana.

Je prý hrdý na český národ, který nepodlehl mediální "protikampani". Klaus to uvedl na zahraniční cestě v Chile na dotaz Českého rozhlasu. Na prohlášení dosluhujícího prezidenta již stihl zareagovat poražený kandidát Karel Schwarzenberg.

"Jsem velice šťasten, že si Václav Klaus slova Václava Havla ještě pamatuje, to už je velký pokrok," řekl v rozhovorech s novináři Schwarzenberg, který chtěl na působení zesnulého Havla na Hradě navázat. Kdysi byl jeho kancléřem.

Klaus poznamenal, že se před volbou nijak netajil svou podporou Zemanovi. "Jsem hrdý na český národ. Myslím, že se nenechal zmást neuvěřitelnou mediální protikampaní," řekl.

"Teď konečně zvítězila ta pravda a láska nad lží a nenávistí. Já jsem tomu nesmírně rád a je to obrovské zadostiučinění pro všechny, kteří to s naší zemí myslí dobře," dodal.

Podle Klause je samozřejmé, že se se svým nástupcem setká. Nechtěl mu ale nyní udílet žádné rady. Stihl mu prý už z Chile telefonicky poblahopřát. "Jenomže na tu dálku a ve vřavě oslav, které se asi odehrávaly v týmu Miloše Zemana, jsme si skoro nerozuměli," poznamenal.

Neúspěšný prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg (TOP 09) je rád, že si dosluhující prezident Václav Klaus pamatuje slova svého předchůdce Václava Havla o vítězství pravdy a lásky.

I když ve druhém kole prohrál, nepovažuje Schwarzenberg výsledek za tragédii. "Výsledek vůbec není špatný. Celková nálada v hospodářských krizích je příznivá opozici, tudíž u nás levici, úsporná opatření samozřejmě oblíbená nejsou. Výchozí situace byla trošku obtížná. A pak bohužel kampaň těch posledních týdnů byla nehezká. Bohužel, spousta lidí těm lžím uvěřila," dodal.

autor: ČTK | 26. 1. 2013 19:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama