Klaus: Zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí

ČTK ČTK
26. 1. 2013 19:40
Jsem šťasten, že si slova Václava Havla pamatuje, to je pokrok, reagoval Schwarzenberg
Václav Klaus
Václav Klaus | Foto: ČTK

Praha - Ve volbě prezidenta zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, komentoval prezident Václav Klaus dnešní vítězství Miloše Zemana.

Je prý hrdý na český národ, který nepodlehl mediální "protikampani". Klaus to uvedl na zahraniční cestě v Chile na dotaz Českého rozhlasu. Na prohlášení dosluhujícího prezidenta již stihl zareagovat poražený kandidát Karel Schwarzenberg.

"Jsem velice šťasten, že si Václav Klaus slova Václava Havla ještě pamatuje, to už je velký pokrok," řekl v rozhovorech s novináři Schwarzenberg, který chtěl na působení zesnulého Havla na Hradě navázat. Kdysi byl jeho kancléřem.

Klaus poznamenal, že se před volbou nijak netajil svou podporou Zemanovi. "Jsem hrdý na český národ. Myslím, že se nenechal zmást neuvěřitelnou mediální protikampaní," řekl.

"Teď konečně zvítězila ta pravda a láska nad lží a nenávistí. Já jsem tomu nesmírně rád a je to obrovské zadostiučinění pro všechny, kteří to s naší zemí myslí dobře," dodal.

Podle Klause je samozřejmé, že se se svým nástupcem setká. Nechtěl mu ale nyní udílet žádné rady. Stihl mu prý už z Chile telefonicky poblahopřát. "Jenomže na tu dálku a ve vřavě oslav, které se asi odehrávaly v týmu Miloše Zemana, jsme si skoro nerozuměli," poznamenal.

Neúspěšný prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg (TOP 09) je rád, že si dosluhující prezident Václav Klaus pamatuje slova svého předchůdce Václava Havla o vítězství pravdy a lásky.

I když ve druhém kole prohrál, nepovažuje Schwarzenberg výsledek za tragédii. "Výsledek vůbec není špatný. Celková nálada v hospodářských krizích je příznivá opozici, tudíž u nás levici, úsporná opatření samozřejmě oblíbená nejsou. Výchozí situace byla trošku obtížná. A pak bohužel kampaň těch posledních týdnů byla nehezká. Bohužel, spousta lidí těm lžím uvěřila," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy