Klaus: O schůzce mého kancléře se Šloufem jsem nevěděl

Sabina Slonková, Adam Junek
5. 2. 2008 11:01
V hotelu Savoy se sešel kancléř s lobbistou

Praha - Václav Klaus nepopřel, že během nedávných tajených schůzek jeho kancléře Jiřího Weigela s kontroverzním Zemanovým poradcem Miroslavem Šloufem (ČSSD) se mluvilo i o okolnostech volby prezidenta.

Svědectví o dvou setkáních Weigela a Šloufa deník Aktuálně.cz odhalil v pondělí. Schůzky, zachycené na video, proběhly u Pražského hradu jen několik dní před očekávaným hlasováním o nové hlavě státu.

 

Václav Klaus v rozhovoru pro ČT prohlásil, že o schůzkách svého kancléře s kontroverzní šedou eminencí ČSSD až do pondělí nevěděl a věří vysvětlení Weigela, že se oba muži potkali kvůli oslavě kancléřových padesátin. Prezident nicméně zároveň připustil, že se během setkání "mohlo špitat" i o nadcházející volbě, protože o té se podle Klause nyní baví téměř každý.

Zde naleznete zprávu, v níž Šlouf a Weigl společné setkání komentují. Ve svých výpovědích se přitom rozcházejí.

Ze naleznete fotografie ze setkání v luxusním hotelu Savoy, který leží jen pár kroků od Pražského hradu

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demokraté a republikáni oznámili krach jednání o policejní reformě

Rozhovory demokratů a republikánů v americkém Kongresu o podobě policejní reformy skončily neúspěchem. Podle agentury AP to oznámili hlavní vyjednavači obou stran. Jednání započatá v návaznosti na loňský smrtící zákrok policisty proti Afroameričanovi Georgi Floydovi se nepodařilo přivést k průlomu posledních několik měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy