Topolánkova exekuce výkonnou radou ODS

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
25. 3. 2010 19:37

Praha - Výkonná rada ODS se schází k dalšímu úmornému jednání. Škrtnou svého šéfa z kandidátky?

Odstoupil nakonec sám.

Podívejte se na dramatický večer, který otřásl ODS.

Čtěte další souvislosti:

Nečas: Skončí-li Topolánek úplně, povede nás Vodrážka

Lídr Topolánek je minulost, křesla předsedy ODS se drží

Komentář: Nový lídr - těžší soupeř, byť nemastný. Že to ODS trvalo

Grafika: Mirek padá. Vážíme si ho, říkají teď občanští demokraté

 

Právě se děje

před 15 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy