Schwarzenberga nahradí v čele TOP 09 Kalousek. Kdo další chce do vedení strany?

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
28. 11. 2015 9:15
Začal dvoudenní volební sněm opoziční TOP 09, během kterého si strana zvolí nové vedení. Miroslav Kalousek nemá ve volbě předsedy strany vyzyvatele, téměř jistý je i nový první místopředseda - zatím kandiduje pouze poslanec a bývalý lidovec Marek Ženíšek. Boj se tak očekává především o čtyři křesla řadových místopředsedů, nominaci má zatím sedm straníků. Kdo povede TOP 09 po odchodu jejího zakladatele Karla Schwarzenberga? Podívejte se v grafice.

Praha - Začal dvoudenní volební sněm opoziční TOP 09, během kterého si strana zvolí nové vedení. Miroslav Kalousek nemá ve volbě předsedy strany vyzyvatele, téměř jistý je i nový první místopředseda - zatím kandiduje pouze poslanec a bývalý lidovec Marek Ženíšek.

Boj se tak očekává především o čtyři křesla řadových místopředsedů, nominaci má zatím sedm straníků. Kdo povede TOP 09 po odchodu jejího zakladatele Karla Schwarzenberga? Podívejte se v grafice.

Marek Ženíšek

Foto: Ludvík Hradilek

Bývalý lidovec, který pomáhal se založením TOP 09, je místopředsedou od ustavujícího sjezdu. Momentálně je jediným kandidátem na prvního místopředsedu. Poslanec z Plzeňského kraje působil jako náměstek ministra zdravotnictví Leoše Hegera, který jej na uvolněné místo po Miroslavu Kalouskovi doporučil. Ženíšek má po Karlu Schwarzenbergovi převzít oblast zahraniční politiky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy