K vedení NKÚ se připojí univerzitní kvestor Josef Kubíček

ČTK ČTK
7. 5. 2014 16:07
Pro správního úředníka Univerzity Karlovy se poslanci rozhodli díky jeho zkušenostem s hospodařením s velkou institucí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Poslanci ve středu doplnili širší vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. Do kolegia zvolili dosavadního kvestora Univerzity Karlovy Josefa Kubíčka.

Podle prezidenta NKÚ Miloslava Kaly jde o zkušeného profesionála. Kubíček ještě musí složit slib do rukou předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. Členy patnáctičlenného kolegia NKÚ volí poslanci na návrh prezidenta úřadu.

"Jde o zkušeného profesionála, pro kterého bylo hospodaření velké instituce a jeho kontrola denním chlebem, a proto má všechny předpoklady úspěšně vykonávat funkci člena kolegia NKÚ," uvedl prezident úřadu Kala. Podotkl, že Kubíček je zástupcem akademické sféry, který vedení úřadu obohatí o další úhel pohledu.

Z akademické půdy do vedení NKÚ

Kubíček byl od roku 1994 do současnosti správním úředníkem Univerzity Karlovy v Praze. Odpovídal například za řízení jejího hospodaření, supervizi velkých investičních projektů či řízení vnitřní správy univerzity, uvedla mluvčí úřadu Olga Málková.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Před rokem 1989 pracoval jako provozní náměstek ředitele Kolejí a menz na VŠE, od roku 1990 pak čtyři roky působil jako tajemník 1. lékařské fakulty UK v Praze.

Poslanci už letos zvolili do kolegia bývalou ředitelku územního odboru úřadu v Ústí nad Labem Hanu Hykšovou. V předchozích letech volili poslanci do vedení NKÚ hlavně své kolegy, například prezident úřadu Kala i viceprezidentka Zdeňka Horníková jsou bývalými poslanci. V kolegiu působí i další bývalí poslanci: Karel Sehoř, Rudolf Kufa, Pavel Hrnčíř a Daniel Reisiegel.

 

Právě se děje

Další zprávy