Jsou očkovaní vaši sousedé? Podívejte se, kolik lidí ve vaší obci už dostalo vakcínu

Radek Dragoun Štefan Novák Radek Dragoun, Štefan Novák
Aktualizováno 10. 1. 2022 17:16
Více než 74 procent lidí starších 16 let má v Česku alespoň jednu dávku vakcíny. Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, jak je na tom obec, ve které žijete. Zatímco čtyři vesnice mají už naočkované všechny své obyvatele starší 16 let, ve Vyškovci na Uherskohradišťsku dostalo první dávku vakcíny jen 30 procent lidí.
Zdroj: ÚZIS ČR. Stav k 8.1.2022

Proočkovanost v jednotlivých obcích se v některých případech výrazně liší. Už ale neplatí to, co v minulosti, tedy že obecně jsou na tom hůře menší obce. Nyní mají nejmenší vesnice podobný podíl naočkovaných jako menší města - 72,1 procent lidí starších 16 let má alespoň jednu dávku. O něco lépe jsou na tom pouze největší města s více než 100 tisíci obyvatel, tam je proočkovanost na úrovni 73,6 procent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

První sjezd v nové sezoně SP lyžařek vyhrála Italka Goggiaová

První sjezd v nové sezoně Světového poháru v Lake Louise vyhrála italská lyžařka Sofia Goggiová. Druhá za obhájkyní malého glóbu byla Corinne Suterová ze Švýcarska.

Třicetiletá Goggiaová vyhrála s náskokem čtyř setin a připsala si osmnácté dílčí vítězství v seriálu v kariéře. Pro třetí místo si se ztrátou šesti setin dojela Cornelia Hütterová z Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy