Jsou očkovaní vaši sousedé? Podívejte se, kolik lidí ve vaší obci už dostalo vakcínu

Radek Dragoun Štefan Novák Radek Dragoun, Štefan Novák
Aktualizováno 11. 10. 2021 16:14
Přes 67 procent lidí starších 16 let má v Česku alespoň jednu dávku vakcíny. Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, jak je na tom obec, ve které žijete. Zatímco dvě vesnice mají už naočkované všechny své obyvatele starší 16 let, ve Vyškovci na Uherskohradišťsku dostalo první dávku vakcíny jen 19,3 procenta lidí.
Zdroj: ÚZIS ČR. Stav k 9.10.2021

Proočkovanost v jednotlivých obcích se v některých případech výrazně liší. Už ale neplatí to, co v minulosti, tedy že obecně jsou na tom hůře menší obce. Nyní mají nejmenší vesnice podobný podíl naočkovaných jako menší města - 65,4 procent lidí starších 16 let má alespoň jednu dávku. O něco lépe jsou na tom pouze největší města s více než 100 tisíci obyvatel, tam je proočkovanost na úrovni 66,9 procent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli podvodům s kompenzačními bonusy podala finanční správa už 133 trestních oznámení

Finanční správa dosud podala 133 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení tzv. kompenzačního bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu. Podle správy tak bylo před neoprávněnou výplatou uchráněno zhruba 47 milionů korun. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Nyní správa oslovuje žadatele o kompenzační bonus, u kterých bylo na základě spolupráce s jinými resorty zjištěno, že souběžně čerpali kompenzační bonusy a podpory vyplácené jinými resorty, u nichž zákon souběh výslovně zakazuje. "Za období letošního roku bylo zjištěno možné pochybení jen u zhruba 2500 žadatelů, což v porovnání s jejich celkovým počtem nelze hodnotit jako cílené a plošné zneužívání zákona," uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Během pandemie, která začala na jaře roku 2020, přijala správa zhruba 2,7 milionu žádostí, na jejichž základě vyplatila kompenzace za zhruba 44 miliard korun. Žádosti za poslední období tzv. kompenzačního bonusu, tedy za letošní květen, bylo možné podat do 2. srpna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Badosaová si po triumfu v Indian Wells poprvé zahraje na Turnaji mistryň

Španělské tenistce Paule Badosaové vynesl nedávný triumf v Indian Wells premiérovou účast na Turnaji mistryň. Na finále sezony WTA Tour se třiadvacetiletá rodačka z New Yorku kvalifikovala jako osmá hráčka, nicméně ve hře je ještě jedno místo, neboť světová jednička Australanka Ashleigh Bartyová oznámila, že se turnaje v mexické Guadalajaře nezúčastní.

Další zprávy