Hlukem na Uherskohradišťsku projela v neděli Jízda králů. V čele byl dvanáctiletý král Marek Šuránek, podle zvyklostí oblečen do dívčího kroje a v ústech měl růži. Doprovázela jej družina jezdců na bohatě zdobených koních. V Hluku se Jízda králů jezdí jednou za tři roky, kvůli epidemii koronaviru se však odkládala, takže se uskutečnila po pěti letech a mladičký král na ni čekal dva roky.
Jízda králů v Hluku je součástí Dolňáckých slavností písní a tanců, od roku 2011 je zapsaná na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Každoročně se koná také v sousedním Vlčnově, každý druhý rok v Kunovicích, jezdí se také ve Skoronicích na Hodonínsku. Letos se postupně uskuteční na všech čtyřech místech.
Podle etnologů může mít původ ještě v pohanské době, kdy mezi sebou chlapci soutěžili při vyhánění dobytka. Nejlepší byl králem. Druhý možný původ tradice vidí v historických zprávách o útěku uherského krále Matyáše Korvína před českým králem Jiřím z Poděbrad v 15. století. Podle některých zpráv se oblékl do ženského kroje a do úst si vložil růži, aby se neprozradil svým vzhledem a mluvou.