Jeřábník zemřel během práce na nádrži na Dlouhých stráních

ČTK ČTK
14. 10. 2017 11:05
Na Šumpersku zemřel v pátek šestapadesátiletý jeřábník při práci na vodní přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně. Na místě zasahovali hasiči, policie nehodu vyšetřuje.
Dlouhé stráně, ilustrační snímek
Dlouhé stráně, ilustrační snímek | Foto: archiv areálu Kouty

Šumperk - Šestapadesátiletý jeřábník zemřel v pátek během prací na vodní přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně na Šumpersku. Z dosud nezjištěných příčin se při manipulaci převrátil autojeřáb, řekla v sobotu policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Na místě zasahovaly jednotky hasičů z Olomouckého kraje a také autojeřáb z Moravskoslezského kraje. Zásah trval několik hodin a byl velmi náročný, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Tragická událost se stala v pátek kolem poledne, policie o ní informovala až dnes. "Šestapadesátiletý jeřábník svým zraněním na místě podlehl. Co se na místě přesně odehrálo, bude jasnější až z výsledků znaleckého zkoumání. Policisté nařídili soudní pitvu," uvedla policejní mluvčí.

Mluvčí energetické společnosti ČEZ Vladislav Sobol dnes ČTK řekl, že šlo o plánované údržbářské práce na dolní nádrži po pravidelné odstávce elektrárny. Bližší informace k neštěstí nemá s tím, že šlo o pracovníka dodavatelské firmy.

Při nehodě uniklo na hladinu nádrže menší množství provozních kapalin, hasiči proto na místě na člunech natáhli sorbční hady. "Provedli jsme nutná bezpečnostní opatření k zajištění jeřábu, který visí nad vodou a rameno je opřeno o technologii. Poté jsme vyprostili tělo zemřelého," doplnil mluvčí hasičů Hošák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy