Jančura "vyzdobil" autobusy Chovancem, zveřejnil jeho i Sobotkovo číslo. Chce tím podpořit Šlachtu

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 17. 6. 2016 17:09
Na zádi desítek žlutých autobusů společnosti RegioJet je nově grafika, které vévodí ministr vnitra Milan Chovanec a nápis ČSSD ve stopách ODS. Majitel RegioJetu Radim Jančura tím reaguje na právě probíhající změny v policii. Zveřejnil i mobilní čísla ministra i premiéra Bohuslava Sobotky. Jančura tvrdí, že je to jeho osobní aktivita, ne politická. V minulosti ale podporoval hnutí ANO Andreje Babiše.
Milan Chovanec na autobusech RegioJetu.
Milan Chovanec na autobusech RegioJetu. | Foto: Facebook Ondřeje Jakoba

Praha - Od pátku jezdí desítky autobusu společnosti RegioJet "vyzdobené" na zádi grafikou s portrétem ministra vnitra Milana Chovance a nápisy Langer II. a "ČSSD ve stopách ODS".  Podle RegioJetu se jedná o reakci na probíhající změny v organizaci policie.

"Rozhodl jsem se kampaní na svých autobusech podpořit Roberta Šlachtu, protože mám obavu, že cílem změn v policii prosazovaných ministrem Chovancem a ČSSD je zastavit vyšetřování významných korupčních kauz propojených zejména s kmotry a politiky," zdůvodnil majitel RegioJetu Radim Jančura. Zdůraznil, že se jedná o jeho osobní aktivitu, nikoliv politickou. V minulosti však podporoval hnutí ANO Andreje Babiše.

"Jak je z veřejných zdrojů známo, 11. 5. 2016 zatkla Šlachtova protimafiánská policie (ÚOOZ) detektivy z protikorupční policie (ÚOKFK), neboť patrně docházelo k vynášení a obchodování s informacemi směrem k tzv. kmotrům. Je podivné, že právě dobře fungující ÚOOZ má být rozdělen na tři útvary a problematická ÚOKFK, která nemá plnou důvěru státních zástupců, zůstává beze změn," vysvětluje své důvody Jančura.

"Je dále podivné, že reforma nesloučila pod společný centrální útvar také protidrogovou centrálu. Toto jsou všechno indicie, které mě vedou k jednoznačnému závěru: ministr Chovanec chce rychle a za každou cenu odstřelit Roberta Šlachtu, neboť někomu šlápl na kuří oko."

Na autobusech je také výzva, aby občané slušně politiky informovali, co si o celé věci myslí. Pod výzvou jsou telefonní čísla na premiéra Bohuslava Sobotku a Milana Chovance. "Pokud politik ztratí kontakt se svými občany, může občan navázat kontakt s politikem sám. Premiér i ministr vnitra a jejich úřady jsou financovány jen z daní občanů. Ti mají proto právo poslat i tak vysokým politikům krátkou zprávu, co si o tak zásadních krocích myslí," říká Jančura.

Kolik "kampaň" stála, společnost odmítla sdělit. "Je to naše interní záležitost," doplnil mluvčí dopravce Aleš Ondrůj.

Chovanec na Jančurovu akci zatím nereagoval. "Pan ministr se k šarádě pana Jančury vyjádří odpovídajícím způsobem v průběhu víkendu," sdělila mluvčí ministerstva Lucie Nováková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požáry na východě Ukrajiny si vyžádaly devět mrtvých

Devět mrtvých si vyžádaly lesní požáry, které zachvátily části Luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Čtrnáct lidí skončilo v nemocnici. Požáry zachvátily podle ukrajinských hasičů plochu asi 11 000 hektarů. Jedna vesnice shořela, dalších asi 30 usedlostí plameny ohrožovaly a 120 lidí muselo být evakuováno do bezpečí, napsal list Ukrajinska pravda na svém webu.

Místní úřady se dopočítaly 146 požárů, z nichž většinu se mezitím podařilo uhasit. Nejméně 250 domů oheň poničil. Většina požárů propukla poblíž území ovládaného proruskými separatisty a místní úřady, loajální ke Kyjevu, tvrdí, že je mohla způsobit palba separatistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy