Zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu

Domácí ČTK Magazín Domácí, ČTK, Magazín
29. 4. 2014 12:52
Iveta Bartošová zemřela ve věku 48 let. V úterý skočila pod vlak v Praze-Uhříněvsi.
Iveta Bartošová
Iveta Bartošová | Foto: herminapress.cz

Uhříněves - Zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu. V úterý skočila pod vlak. Serveru tn.cz to potvrdil její manžel Josef Rychtář.

Iveta Bartošová
Iveta Bartošová | Foto: herminapress.cz

Podle mluvčí pražské záchranné služby Jiřiny Ernestové zasahovali záchranáři na železničním přejezdu v Uhříněvsi, kde vlak srazil osmačtyřicetiletou ženu. Utrpěla zranění neslučitelná s životem, řekla bez dalších podrobností mluvčí.

Neštěstí se stalo půl hodiny před polednem poblíž vlakového přejezdu v ulici U Starého mlýna v Uhříněvsi, když po trati projížděl osobní vlak z Prahy do Benešova.

Zpěvačka po sobě podle prvních informací zanechala dopis na rozloučenou.

Iveta Bartošová se narodila v roce 1966 v severomoravské obci Čeladná. V dětství se věnovala především sportu. Později studovala zpěv a hru na klavír na Lidové konzervatoři v Ostravě. Od roku 1982 pak vystupovala s kapelou Dianthus.

Zásadním momentem pro její profesní kariéru i osobní život bylo setkání s mladým zpěvákem Petrem Sepéšim, se kterým vytvořila úspěšné pěvecké duo. Mezi nejznámější hity první poloviny 80. let patřily právě jejich skladby Knoflíky lásky nebo Medové dny.

Smutný osud zlaté slavice 

Po Sepéšiho tragickém úmrtí v roce 1985 Bartošová krátce prošla skupinou Balet, aby následně navázala spolupráci s významnými hráči tuzemské pop-music 80. let. Po Františku Janečkovi to byl především Ladislav Štaidl, který se stal také jejím životním partnerem.

Svatba Ivety Bartošové
Svatba Ivety Bartošové | Foto: Roman Souček

Zlatou éru zažila Bartošová coby sólová zpěvačka na začátku 90. let, kdy dvakrát za sebou získala titul Zlatá slavice. Následně se stala výraznou tváří i na muzikálovém poli, když ztvárnila role v titulech Dracula, Monte Cristo nebo Johanka z Arku.

Období po roce 2000 bylo již poznamenáno častými excesy v osobním životě a také zdravotními problémy, kvůli nimž se Bartošová stala středem zájmu bulvárních médií.

Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a pokoušela se navázat na úspěšnou kariéru.

Iveta Bartošová po sobě zanechala sedmnáctiletého syna Artura. Poprvé se provdala v roce 2008 za herce a producenta Jiřího Pomeje, loni si vzala podnikatele Josefa Rychtáře.

 

Právě se děje

Další zprávy