Hušák vysvětloval boj o Sazku i svou vilu na Menorce

Karel Toman
17. 1. 2010 16:01
Na vilu na Menorce jsem si vydělal poctivě, říká šéf Sazky.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - "Celý tenhle boj není o Sazce, ale o získání hazardního trhu, na kterém překážíme některým zahraničním firmám," prohlásil v pořadu Otázky Václava Moravce generální ředitel Sazky Aleš Hušák.

Reagoval tak na rostoucí stížnosti, že akciová společnost, která má ze zisků plynoucích ze sázení podporovat sport, dává na činnost sportovních svazů čím dál méně peněz. Komu konkrétně stojí v cestě, ale Hušák nesdělil.

Sazka podle Hušáka platí na sport stále stejně. O tom, že se většina peněz jde na "zvelebování sídel", hlavně na splátky za O2 Arénu, podle něj rozhodují akcionáři, kde má většinu ČSTV.

"Arénu už bych nestavěl"

Za to, že sportovci nemají dost peněz, může podle něj stát. "Amatérský sport je čistým plátcem do státního rozpočtu ve výši tří miliard korun. Tak ať jim to poslanci vrátí," řekl Hušák.

I za problémy, které Sazce přinášejí vysoké splátky za někdejší Sazka Arénu, dnes O2 Arénu, může podle Hušáka stát. Podle jeho slov má písemný příslib parlamentu, že stavbu arény podpoří, což se nakonec nestalo a hala byla postavena jen z peněz Sazky. Celkem bude stát 215 milionů euro plus miliardu korun za pronájmy technologií.

"Arénu už bych nikdy nestavěl. Sportovci se museli vzdát svých peněz, aby vznikla," řekl Hušák.

Náměstek ministryně školství Jan Kocourek ale existenci jakéhokoliv podobného příslibu státní garance odmítl. Podle něj ministerstvo připravuje koncepci "vícezdrojového" financování sportu. "Aby byla jeho pilířem jedna akciová společnost, nepovažuji za šťastné," řekl Kocourek.

Vila za dvacet let poctivé práce

Hušák v Otázkách také odpověděl, jak přišel ke své soukromé vile na španělském ostrově Menorca. Na vilu, jejíž hodnota se odhaduje na 60 milionů korun, si podle svých slov poctivě vydělal.

"Dvacet let podnikám a myslím, že poctivě, z toho 15 let jsem generálním ředitelem. Všechny peníze jsem poctivě vydělal, zdanil a zaplatil z nich sociální a zdravotní pojištění. Pak se nemusím stydět své jméno a jméno člověka kterého miluji, své ženy, napsat do katastru nemovitostí," řekl Hušák, který se označil za euroobčana a Menorcu za svůj domov.

Generální ředitel Sazky zároveň popřel, že by se v této vile někdy uskutečnilo oficiální zasedání představenstva Sazky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy