Foto: Zeman slavil své zvolení na uzavřeném Hradě. Pod okna mu dorazily tisíce lidí bránících média

Podívejte se, jak na prezidentovu inauguraci reagovali lidé v ulicích i ti pozvaní na Hradě.
Nechyběla ani vlajka Evropské unie.
Prezident Zeman uspořádal na Hradě oslavu své druhé inaugurace.
"ČT nedáme!" zněl jeden z pokřiků.
Právě během demonstrace se rozšířila zpráva, že slovenský premiér Robert Fico pod tíhou kritiky nabídl rezignaci.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 3. 2018 6:48
Prezident Miloš Zeman slavil v uzavřené společnosti svou druhou inauguraci. "Budoucnost je na pět let naše," řekl spokojeně ke svým příznivcům na Hradě. Mezitím se několikatisícový dav sešel na Václavském náměstí na obranu svobodných médií, vůči nimž právě Zeman stupňuje své výpady, naposledy ve své inaugurační řeči. Tisíce demonstrantů mu na oplátku přišly večer až pod okna uzavřeného Hradu skandovat "Česko není Rusko!" a "ČT nedáme!" Podívejte se v galerii, jak obě akce probíhaly a koho si prezident pozval na Hrad.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy