Fotky: Největší vojenská přehlídka v historii Česka a pieta na Vítkově s prezidenty

Fotky: Největší vojenská přehlídka v historii Česka a pieta na Vítkově s prezidenty
Zúčastnily se jí přes dva tisíce mužů a žen české armády, policie, hasičů a celní správy.
Na tribunách bylo zhruba patnáct set čestných hostů nejen z Česka.
Včetně prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše. Většina novinářů i dalších lidí byla v uctivé vzdálenosti, zhruba sto metrů od čestné tribuny.
Lidé stáli kolem ulic.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 10. 2018 18:42
Sto let od založení Československa si Češi připomínají už řadu dní spoustou akcí. Přímo ve slavnostní neděli prošla hlavním městem teprve druhá vojenská přehlídka v novodobé historii České republiky, kterou kromě špatného počasí lehce kazil i fakt, že na ni někteří diváci jen stěží viděli. Podívejte se na fotografie Jakuba Plíhala přímo z místa. Dopoledne navíc proběhl i slavnostní pietní akt na Vítkově za účasti silného větru, deště a prezidentů i premiérů Česka i Slovenska.
 

Právě se děje

před 8 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy