Fotky: Největší vojenská přehlídka v historii Česka a pieta na Vítkově s prezidenty

Fotky: Největší vojenská přehlídka v historii Česka a pieta na Vítkově s prezidenty
Zúčastnily se jí přes dva tisíce mužů a žen české armády, policie, hasičů a celní správy.
Na tribunách bylo zhruba patnáct set čestných hostů nejen z Česka.
Včetně prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše. Většina novinářů i dalších lidí byla v uctivé vzdálenosti, zhruba sto metrů od čestné tribuny.
Lidé stáli kolem ulic.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 10. 2018 18:42
Sto let od založení Československa si Češi připomínají už řadu dní spoustou akcí. Přímo ve slavnostní neděli prošla hlavním městem teprve druhá vojenská přehlídka v novodobé historii České republiky, kterou kromě špatného počasí lehce kazil i fakt, že na ni někteří diváci jen stěží viděli. Podívejte se na fotografie Jakuba Plíhala přímo z místa. Dopoledne navíc proběhl i slavnostní pietní akt na Vítkově za účasti silného větru, deště a prezidentů i premiérů Česka i Slovenska.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy