Foto: Po stopách výroku Andreje Babiše při návštěvě ve Varnsdorfu

Foto: Po stopách výroku Andreje Babiše při návštěvě ve Varnsdorfu
Zvenku vypadají domy pro místní Romy ještě zachovale, není ale radno vstupovat dovnitř.
Podle místostarosty města Josefa Hambálka je zcela běžné, že lidé na sociálních dávkách jezdí na nákupy taxíky.
"Nedá se tu žít, v noci se nedá spát."
Pošta sem naštěstí moc nechodí.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Martin Ťopek Jakub Plíhal, Martin Ťopek
7. 9. 2016 18:35
Místním lidem ve Varnsdorfu výroky ministra financí Andreje Babiše nevadí, domnívají se, že řečem o pracovním táboře v Letech hájí jejich práva. Romům z ubytovny byla ministrova slova zcela jedno, štěnice a život bez vody přináší větší starosti, než nemístné výroky politika.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy