Foto: Děti, které tu zemřely, měly jedničky a dvojky, slyšel Babiš v Letech. Na tahu je vláda, řekl

Andrej Babiš během rychlé prohlídky památníku v Letech.
Andrej Babiš přijel na místo bývalého romského koncentračního tábora v Letech u Písku uhladit své ostré výroky. "Byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam," řekl minulý týden.
"Kontroverze je v tom, že tábor vznikl jako pracovní, ne jako koncentrační. Někdo to teď zneužívá proti mně. Určitě nebylo mým cílem mluvit o tom negativně," řekl na úvod novinářům Babiš.
Do Let ho doprovodili ministři Daniel Herman a Robert Pelikán a také socioložka Jiřina Šiklová. "Paní Šiklová se intenzivně zabývá romskou otázkou, po cestě mi vše vysvětlovala," říkal Babiš.
Ochranka mu mezitím chránila připravené růže.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 9. 2016 12:17
Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš se vydal na místo romského pracovního tábora v Letech, kde za války zemřelo přes tři sta lidí a další odtamtud byli odvezeni do Osvětimi. Důvodem návštěvy byla zejména náprava reputace po skandálním výroku, který se podařilo zachytit fotoreportérovi Aktuálně.cz na nedávné návštěvě Varnsdorfu. "To, co píšou v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam," řekl o Letech, za což schytal vlnu kritiky i výzvy k odstoupení. Nyní navštívil Lety v doprovodu ministra kultury Daniela Hermana, ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a socioložky Jiřiny Šiklové.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Návrh zákona, který zakazuje jednorázové plastové příbory, talíře nebo brčka, dnes schválila vláda. Zákon má platit od července, posoudí ho parlament

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Provozovatel největších skiareálů na Slovensku plánuje kvůli dopadům pandemie zrušit 260 pracovních míst

Provozovatel největších skiareálů na Slovensku, společnost Tatry mountain resorts, chce zrušit 260 pracovních míst. Důvodem jsou dopady pandemie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy