Obrazem: Kočkovi vypravili pompézní pohřeb a blokovali dopravu. Přišly i známé tváře

Obrazem: Kočkovi vypravili pompézní pohřeb a blokovali dopravu. Přišly i známé tváře
Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze dnes zaplnili lidé, kteří přišli na pohřeb Jana Kočky mladšího, vnuka provozovatele Matějské pouti Václava Kočky.
Jan Kočka mladší zemřel po dopravní nehodě, kterou (nejspíš - policie věc stále vyšetřuje) způsobil, když jel po dálnici v protisměru a srazil se s kamionem. Kočka i stejně starý řidič kamionu na místě zemřeli.
Kostel už od dopoledních hodin hlídala ochranka rodiny Kočků, dovnitř směli jen pozvaní.
Šli snadno poznat.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 10. 2018 19:45
Prahou prošel dlouhý pohřební průvod rodiny Kočků. Pohřbívali Jana Kočku mladšího, vnuka provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Osmadvacetiletý muž jel v luxusním voze po dálnici v protisměru a následně narazil do kamionu, on i stejně starý řidič náklaďáku na místě zemřeli. Smutečního aktu se zúčastnily stovky lidí. Mimo jiné dorazil i Daniel Hůlka, Michal David nebo Richard Genzer a Michal Suchánek a také prezidentův poradce Martin Nejedlý.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy