"Týden jsme křísili býka." Studovala veterinu, teď zachraňuje životy na azylové farmě

"Týden jsme křísili býka." Studovala veterinu, teď zachraňuje životy na azylové farmě
Říká, že už poznala svou mez. Jednak je náročné stíhat péči o řadu větších i menších zvířat, kde se řadu věcí učí člověk za pochodu.
Spolu s přidruženou záchrannou stanicí Babetčina hájenka v Bechlíně u Litoměřic se nyní stará o tři stovky zvířat. Díky tomuto počtu jsou farmy v Česku největší.
A pak je samozřejmě nutné smířit se s tím, že zvířata umírají. "Na smrt jsem si docela zvykla. Vadí mi utrpení a bolest," říká Jandorová.
Čtyřiatřicetiletá Vendula Jandorová vede u Zlína azylovou farmu pro hospodářská zvířata Jarikhanda už osm let. S pomocí několika málo lidí zachraňuje živočichy, kteří by jinak nežili. Bývalí majitelé pro ně neměli upotřebení, případně na ně nestačili.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jana Václavíková Jakub Plíhal, Jana Václavíková
9. 9. 2023 12:13
Místo odpočinku přijíždí Vendula Jandorová každý den po práci na svou azylovou farmu. Chová zvířata, která by nejspíš už nežila, protože už je bývalí majitelé nepotřebovali nebo na ně nestačili. Na farmě Jarikhanda ale mohou v klidu dožít. "Každý den nám někdo volá s žádostí o pomoc," vypráví žena. "Další zvířata ale už nebereme. Jsme dost na hraně, navíc ubylo i dárců," říká.
 

Právě se děje

Další zprávy