reklama
 
 

Dokument: Z čeho policie viní svědkyni proti Čunkovi

17. 6. 2008 19:08
Podívejte se na policejní obvinění Marcely Urbanové

Praha - Korunní svědkyně proti Jiřímu Čunkovi musela lhát, když žalobci došli k závěru, že vicepremiér a předseda lidovců žádný úplatek nevzal.

Policie takto zdůvodňuje obvinění, které pro křivé svědectví vznesla na někdejší Čunkovu sekretářku Marii Urbanovou.

Aktuálně.cz se podařilo získat příslušný třístránkový dokument.

"Logickým vyhodnocením všech souvisejících skutečností nelze dojít k jinému závěru, než bylo-li trestní stíhání Jiřího Čunka státním zástupcem pravomocně zastaveno z důvodu, že se skutky, pro které se stíhání vedlo, vůbec nestaly, je nutné mít zcela jednoznačně za to, že pokud v tomto bodě Marcela Urbanová jako svědek naopak uvedla podrobný popis události, která se dle pravomocného rozhodnutí státního zástupce nikdy nestala, musela zcela nepochybně úmyslně uvádět nepravdy o okolnostech majících podstatný význam pro rozhodnutí," uvádí se v příslušném dokumentu, který podepsala komisařka Obvodního ředitelství policie v Praze 1 Barbora Bošková.

Urbanová se proti obvinění, které vznesla policie, odvolala.

Aktuálně.cz má plný text odvolání k dispozici. Projít si ho můžete ZDE.

To je půl mega, Marcelo

Policie v usnesení připomíná, jak Urbanová případ Čunkovy korupce popsala.

"Jiří Čunek měl dne 11.2.2002 ve Vsetíně, na Městském úřadu Vsetín, jako tehdejší starosta města Vsetín, převzít po předchozí telefonické dohodě s ing. Petrem Hurtou, učiněné téhož dne v ranních hodinách, od jeho manželky Petry Hurtové obálku formátu A4, kterou následně roztrhl, vysunul z ní štos bankovek a Marcely Urbanové se před jejím stolem zeptal, zda ví, jak vypadá půl mega a prohlásil, že takto se vydělávají peníze, že to je jeho odměna za prodej podílu ve Vsetínských bytech...," uvádí se v dokumentu.

Přerovské státní zastupitelství mělo na základně výpovědi Marcely Urbanové připravenu Čunkovu obžalobu. Nejvyšší státní zástupkyně však krátce před jejím podáním předalo případ žalobcům do Jihlavy a ti ho poté zastavili.

Postup státních zástupců v kauze Čunek se na rozdíl od Jiřího Čunka samotného k soudu dostal. Soudce Vojtěch Cepl v občanskoprávním sporu představitelů justice s političkou ČSSD Marií Benešovou označil jednání státních zástupců za podezřelé.

Podívejte se, jak policie obvinění Marcely Urbanové odůvodnila (kliknutím na náhled zobrazíte celou stránku):

Dále čtěte:
Obrat: Korunní svědkyně proti Čunkovi byla obviněna
Dokument: Přečtěte si, jak Jiří Čunek unikl soudu
Kauza Čunek: Nikoliv Urbanová, policisté jsou poškození

autor: Eliška Bártová | 17. 6. 2008 19:08

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama