Na ministra Pelikána střílel důchodce poplašnou pistolí

Domácí Domácí
Aktualizováno 29. 5. 2015 15:18
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán je v pořádku, důchodce zpacifikovala ochranka.
Robert Pelikán.
Robert Pelikán. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se ráno stal terčem útoku.

Při otevírání výstavy o ženské trestnici v Řepích na něj z poplašné pistole vystřelil starší muž, toho ihned zpacifikovala ochranka. Ministr je v pořádku, napsal server Blesk.cz.

"Trestní oznámení jsem nepodal, vždyť ten člověk střílel jen z poplašňáku. Je mi ho spíš líto," napsal Pelikán v textové zprávě.

Incident se odehrál v 9 hodin ráno ve Valdštejnské ulici. Ministr měl dnes na programu slavnostní otevření výstavy, která se koná v galerii Jazzová sekce a přibližuje působení boromejek u odsouzených žen

"Šel jsem otevírat výstavu, když jsem najednou slyšel dvě až tři rány, u nohy mi padaly náboje či co to bylo. Myslel jsem si, že je to nějaký fór, ale pak zakročila ochranka," řekl Pelikán serveru.

"Útočilo" se i na Klause

Útočníkem je invalidní důchodce, který dopředu oznámil, že na výstavu dorazí.

Již v minulosti ministrovi napsal dopis, kde mu popsal křivdu, která se mu měla stát. Muž měl být odsouzen za vykrádání automatů na cukrovinky v domově důchodců, kde žil.

Nejedná se o první "falešný" útok na politika. V roce 2012 Pavel Vondrouš v Chrastavě několikrát vystřelil z airsoftové pistole na tehdejšího prezidenta Václava Klause.

Vondrouš dostal u okresního soudu půlroční podmínku za výtržnictví, vše bude ale znovu řešit krajský soud.

 

Právě se děje

Další zprávy