Metr vody v podzemních garážích, zatopený dům. Hasiči odstraňují následky bouřek

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 6. 2019 9:45
Přívalové deště a bouřky zanechaly následky v několika krajích. V obci Bílsko na Strakonicku voda v noci na pátek zatopila rodinný dům. Hasiči z něj museli evakuovat dva lidi, kterým starosta nabídl náhradní ubytování. V Brně voda zatopila i podzemní garáže.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Hasiči měli kvůli čtvrtečním bouřkám v Česku více než 300 zásahů. Nejvíce v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Většinou odčerpávali vodu ze sklepů, kanálů a komunikací, odklízeli naplavené bahno a odstraňovali popadané stromy.

Především na východě země odstraňování následků stále pokračuje. "Od rána již zásahů ubývá, nicméně na mnoha místech, kde byla v noci situace nejsložitější, jsou hasiči ještě stále v terénu a práce budou pokračovat i během dopoledne," uvedla mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

Například v Brně v noci voda zaplavila prodejnu, kotelnu bytového domu, sklad firmy, suterén dalšího obchodu a dvě podzemní garáže. V nich bylo více než metr vody a 15 zaparkovaných aut. "Čerpání vody na místě pokračuje i v ranních hodinách," podotkla Zaoralová.

Jihočeští hasiči měli nejsložitější zásah na Vodňansku, kde prudký přívalový déšť zatopil rodinný dům. Na člunu z domu evakuovali dvě osoby. V Hluboké nad Vltavou vyprošťovali hasiči z vodní laguny dvě auta.

V pátek se už silné bouře nečekají. Na východě a severovýchodě země může ještě zpočátku pršet a místy se vyskytnout i bouřky. Odpoledne ale budou srážky ustávat a od jihozápadu bude ubývat oblačnost.

Video: Zatopené metro, zmáčené šaty, proudy vody. Prahu překvapil přívalový déšť

Zatopené metro, zmáčené šaty a proudy vody. Prahu překvapil přívalový déšť | Video: Erika Šedivá, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa, Ivan Štibrányi
 

Právě se děje

Další zprávy