Foto: Místo, kde se zastavil čas. Školka zůstává deset let zavřená, děti se do ní nemají kudy dostat

Foto: Místo, kde se zastavil čas. Školka zůstává deset let zavřená, děti se do ní nemají kudy dostat
Ve vnitrobloku v pražských Holešovicích stojí od poloviny osmdesátých let školka.
Majitelem budovy i pozemků je městská část Praha 7.
I když je míst ve školkách v Holešovicích málo, do téhle školky už deset let děti nemohou.
Chyba se stala už před dvaceti lety, kdy radnice při prodeji domu nepožádala o věcné břemeno na povolení průchodu přes dům v ulici Na Maninách. Majitelka průchod zavřela.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
11. 10. 2017 15:32
Jako po jaderné katastrofě to vypadá ve školce v pražských Holešovicích. Deset let sem děti nesměly. Ne kvůli zamoření, ale proto, že soukromí vlastníci odmítají dovolit průchod přes své pozemky.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy