Dálniční známky platí jen do prosince

Pavel Baroch
9. 11. 2006 15:40
Praha - S letošní dálniční známkou nebudou moci řidiči jezdit až do ledna - jako v minulých letech. Platnost mimořádně skončí už v prosinci.
Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Důvodem je, že od ledna příštího roku má být zavedeno elektronické mýto.

Přestože mýtné budou platit nákladní auta těžší než dvanáct tun, u ročních dálničních známek končí jejich platnost všem vozidlům 31. prosince. Kupóny tedy nebudou platit až do konce ledna 2007, jak je na nich uvedeno.

V příštím roce se obvyklé termíny, kdy se mění dálniční známky, zase vrátí. Kupón na příští rok tak bude platit už od 1. prosince tohoto roku a vydrží až do ledna 2008.

Cena se nezvyšuje, řidič osobního auta zaplatí za celoroční kupón 900 korun.

"Změna se týká všech vozidel včetně osobních automobilů," potvrzuje letošní změnu pro známky na rok 2006 mluvčí ministerstva dopravy Marcela Žižková. Upozornila řidiče, aby si dálniční známku pořídili včas.

"Jsme přesvědčeni, že motoristům tímto předpisem nevzniknou žádné závažnější komplikace a že si kupón pro rok 2007 opatří včas," věří řidičům Žižková.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Firma, které unikla palivo do řek na Sibiři u Norilska, se odvolá proti pokutě

Ruská společnost Norilsk Nickel, která patří k největším těžařům niklu na světě, se chce odvolat proti rekordní pokutě téměř 148 miliard rublů (asi 49 miliard Kč). Firmě ji vyměřila vládní agentura na ochranu přírody Rosprirodnadzor, a to za škodu při květnovém úniku ropných látek u Norilska. Firma je však nadále ochotna zaplatit odstranění způsobených škod, uvedla dnes agentura TASS. Po oznámení firmy cena jejích akcií na moskevské burze vzrostla o dvě procenta.

Norilsk Nickel podle listu Kommersant zpochybnil metodiku výpočtu pokuty, a sice to, že úřad použil koeficient určený znečišťovatelům, kteří nepomáhají při nápravě škod, což nebyl případ firmy Norilsk Nickel.

"Škoda na životním prostředí a likvidace následků havárie jsou dva různé pojmy. Pokud je společnost připravena dokázat u soudu, že není viníkem, má na to právo. My jsme ale viděli následky havárie, zaznamenali jsme všechny ukazatele a Rosprirodnadzor spočítal způsobené škody," řekl ministr podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy