Dálniční známky platí jen do prosince

Pavel Baroch
9. 11. 2006 15:40
Praha - S letošní dálniční známkou nebudou moci řidiči jezdit až do ledna - jako v minulých letech. Platnost mimořádně skončí už v prosinci.
Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Důvodem je, že od ledna příštího roku má být zavedeno elektronické mýto.

Přestože mýtné budou platit nákladní auta těžší než dvanáct tun, u ročních dálničních známek končí jejich platnost všem vozidlům 31. prosince. Kupóny tedy nebudou platit až do konce ledna 2007, jak je na nich uvedeno.

V příštím roce se obvyklé termíny, kdy se mění dálniční známky, zase vrátí. Kupón na příští rok tak bude platit už od 1. prosince tohoto roku a vydrží až do ledna 2008.

Cena se nezvyšuje, řidič osobního auta zaplatí za celoroční kupón 900 korun.

"Změna se týká všech vozidel včetně osobních automobilů," potvrzuje letošní změnu pro známky na rok 2006 mluvčí ministerstva dopravy Marcela Žižková. Upozornila řidiče, aby si dálniční známku pořídili včas.

"Jsme přesvědčeni, že motoristům tímto předpisem nevzniknou žádné závažnější komplikace a že si kupón pro rok 2007 opatří včas," věří řidičům Žižková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy