Dálnici D1 v noci zastavila hromadná nehoda. Neprůjezdná byla čtyři hodiny

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 9. 2019 9:09
Provoz na dálnici D1 na 188. kilometru u Brna ve směru od Prahy byl v noci na dnešek asi čtyři hodiny zastaven kvůli nehodě dvou kamionů. Záchranáři na místě ošetřili jednoho z řidičů. Záchranné složky v noci zasahovaly i u nehody kamionu a osobního vozu na 181. kilometru, při které se zranili čtyři cizinci. Uvedly to mluvčí policie Kamila Haraštová a mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS JMK

Nehoda dvou kamionů se stala v pátek kolem 21:30 u Troubska na Brněnsku, kamiony do sebe byly zaklíněné. Hasiči museli jednoho z řidičů z kabiny vyprostit. "Na místě jsme ošetřili jednoho cizího státního příslušníka, po domluvě jsme jej ponechali na místě," uvedla Bothová.

Kvůli nehodě museli řidiči jedoucí směrem na Brno opustit D1 na sjezdu číslo 182 u Kývalky. Objízdná trasa vedla přes Veselku a Bosonohy. Dálnici se podařilo zprůjezdnit kolem 2:20.

Záchranné složky zasahovaly po 01:00 i u nehody osobního vozu a kamionu na 181. kilometru u Ostrovačic na Brněnsku ve směru na Prahu. Zranili se při ní podle mluvčí Bothové čtyři cizí státní příslušníci, tři zranění byla lehká, jedno středně těžké. Dva z pacientů skončili v brněnské Fakultní nemocnici v Bohunicích, jeden na brněnské klinice Surgal. Zbývající po domluvě zůstal na místě. V tomto případě byla dálnice podle policejní mluvčí uzavřená asi čtvrt hodiny.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 58 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy