Dálnice D1 je po noční uzavírce u Velkého Meziříčí opět průjezdná v obou směrech

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 5. 2019 11:23
Dálnice D1 je mezi 141. a 146. kilometrem v obou směrech již opět průjezdná dvěma pruhy. V neděli kolem 08:00 zde skončila noční uzavírka kvůli pracím na demolici nadjezdu a během dopoledne byl obnoven provoz v obou směrech vždy ve dvou pruzích. A v tomto režimu bude pokračovat i v následujících dnech, řekl před 10:30 policejní mluvčí z Vysočiny David Linhart. Dodal, že noční uzavírku dálnice neprovázely komplikace.
Demolice mostu na D1 u Vélkého Meziříčí | Video: RSD

"Nestala se v místech omezení žádná nehoda a nevznikaly ani kolony," uvedl. Řidiči museli kvůli uzavírce objíždět úsek dálnice po krajských silnicích.

D1 se uzavřela v sobotu v 19:00. Přípravné práce však omezily provoz na dálnici v sobotu už od 13:00. Automobily kvůli přípravě demolice jezdily ve směru na Brno dvěma pruhy a ve směru na Prahu jedním pruhem. V podobném režimu byl provoz v neděli ráno po 8:00. Postupně se provoz změnil do současné podoby, kdy auta zhruba od 10:30 v obou směrech jezdí již ve dvou pruzích.

Nadjezd byl postavený spolu s dálnicí v 70. letech minulého století. Jeho demolice souvisí s rekonstrukcí úseku dálnice mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí s mohutným mostem Vysočina, jehož mostovka je dlouhá 425 metrů a vede ve výšce 76 metrů. Přestavbu skoro šesti kilometrů D1 zajišťuje firma Metrostav, dokončit ji má do dubna 2021. Cena stavby je podle smlouvy 1,583 miliardy korun bez daně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy