Dagmar Havlová se vrátila na jeviště za ovací publika

ČTK ČTK
12. 1. 2012 22:48
Herečka se objevila na jevišti Divadla Na Vinohradech poprvé od smrti manžela
Archivní foto.
Archivní foto. | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha - Dlouhotrvajícím potleskem ocenilo dnes večer vyprodané hlediště pražského Divadla Na Vinohradech výkony protagonistů Kohoutovy nevšední muzikálové úpravy Cyrana z Bergeraku.

Martina Stropnického v titulní roli, mladého Martina Krause jako Kristiána de Neuvilette a především Dagmar Havlovou, která ztvárnila Roxanu a na jevišti se objevila necelý měsíc od smrti svého manžela poprvé.

Diváci jí vyjádřili účast potleskem ve stoje. Do zákulisí si odnášela mezi spoustou květin také kytici žlutých růží, kterou jí poslal ředitel vinohradského divadla Jindřich Gregorini. Podobnou jí vždy dával její manžel Václav Havel.

Do angažmá vinohradského divadla se Havlová vrátila na podzim 2009. V lednu dalšího roku měla premiéru Schillerova Marie Stuartovna, v níž nastudovala titulní úlohu této skotské královny.

Inscenace měla mít derniéru 16. února. Protože však byla repríza koncem roku v důsledku Havlova úmrtí zrušena, přidala dnes tato scéna představení 10. března. Cyrano se na jevišti objeví 17., 21. a 29. února, tři reprízy má v březnu.

Dagmar Havlová se objeví jako subreta císařské opery v poslední novince sezony, jíž bude v květnu Amadeus, nejslavnější hra anglického dramatika Petera Shaffera, podle níž v roce 1984 vznikl oscarový film Miloše Formana. Inscenaci připraví režisér Vladimír Morávek i s Janem Šťastným, Martinem Krausem, Barborou Polákovou a Ladislavem Frejem.

 

Právě se děje

Další zprávy