Chovance by ve sněmovně mohl nahradit Votava, chce do rozpočtového výboru

ČTK ČTK
11. 2. 2019 12:47
Pokud Milan Chovanec do konce března složí poslanecký mandát, jak to oznámil na krajské konferenci ČSSD v Plzeňském kraji, ve sněmovně ho zřejmě nahradí starosta Stříbra a bývalý dlouholetý poslanec Václav Votava. Podle volebních výsledků je prvním náhradníkem a po Chovancově oznámení se o možném návratu do Sněmovny dlouho rozhodoval. Votava v pondělí na zastupitelstvu Plzeňského kraje rezignoval na post předsedy finančního výboru a po více než deseti letech se vzdal i mandátu zastupitele."Nechci kumulovat funkce. Pokud pan Chovanec odstoupí, vážně budu uvažovat o tom, jestli ten mandát vzít po něm," řekl Votava. Svůj návrat ale podmiňuje členstvím v parlamentním rozpočtovém výboru.
Milan Chovanec.
Milan Chovanec. | Foto: Libor Fojtík
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slalomové tituly na MS snowboardistů mají Nadyršinová a Karl

Ruská snowboardistka Sofia Nadyršinová získala na mistrovství světa v Rogle po pondělním stříbru v paralelním obřím slalomu titul ve slalomu. Mužům ve Slovinsku kraloval pětatřicetiletý Rakušan Benjamin Karl, jenž získal už pátý titul v kariéře.

Teprve sedmnáctiletá Nadyršinová, která vyhrála už kvalifikaci, dnes v semifinále oplatila pondělní finálovou porážku šampionce v obřím slalomu Selině Jörgové a v závěrečné jízdě o zlato pak porazila i další Němku Ramonu Hofmeisterovou. Jörgová nakonec v paralelním slalomu brala bronz.

Karl vyhrál finálový duel s krajanem Andreasem Prommeggerem o devět setin sekundy. V jízdě o světový titul se spolu utkali už potřetí, oba předchozí souboje ve slalomu i v obřím slalomu v roce 2017 v Sierra Nevadě vyhrál Prommegger. Bronz dnes získal stejně jako v pondělí Rus Andrej Sobolev.

Čeští snowboardisté se ani ve druhém závodu na šampionátu, který kvůli zranění v pondělí musela opustit Ester Ledecká, ve vyřazovacích jízdách nepředstavili. Mladé závodnice Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily v kvalifikaci na 38. respektive 40. místě. Adam Počinek a Viktor Brůžek se seřadili na 48. a 49. příčce.

Další zprávy