Jak funguje aplikace Nepanikař
Modul "Deprese" zahrnuje funkci "Co mi může pomoci", kde aplikace nabízí tipy, které mohou uživateli pomoci při obtížích, či funkci "Plánování aktivit", která motivuje k vytvoření plánu toho, co by chtěl v nejbližší době dokázat.
Modul "Úzkost" má za úkol rychle překonat pocity úzkosti nebo panickou ataku. Nabízí dva druhy dechových cvičení.
Modul "Chci si ublížit" se snaží odvést pozornost jiným směrem. Modul opět nabízí dvě dechová cvičení a v části "Co mi může pomoci" jsou k dispozici osvědčené rady, kterými se může uživatel inspirovat.
V modulu "Myšlenky na sebevraždu" jsou k dispozici činnosti, které by mohly myšlenkám na sebevraždu pomoci předejít nebo přinejmenším alespoň přesvědčit uživatele o hodnotě jeho života. Jedná se o záchranný plán, který si uživatel sám vytvoří.
V modulu "Poruchy příjmu potravy" uživatel najde tipy, které se vztahují k myšlenkám ohledně postavy, výčitek po jídle, záchvatu přejídání, nutkání zvracet, pocitu, že selhávám. Dále zde uživatel najde úkoly, které mu pomohou se svou nemocí pracovat, ukázky správného jídelníčku, příběhy lidí, kteří nad tímto onemocněním vyhráli, cvičení na odvedení pozornosti.
V posledním modulu "Kontakty na pomoc" najde uživatel telefonní čísla s možností přímého telefonování na záchrannou službu, tísňové volání, linku bezpečí a kontakty na krizová centra po celém Česku. Pro případ, že by uživatel raději upřednostnil kontakt bez mluvení, může si v aplikaci otevřít seznam internetových stránek na chat krizových center. Více o aplikaci zde.