Borovec končí ve funkci prvního náměstka na obraně

ČTK ČTK
9. 4. 2015 21:39
Ministr i jeho první náměstek podle serveru Lidovky.cz tvrdí, že již Borovec splnil vše, na čem se při nástupu se Stropnickým dohodl. Jeho mise prý byla od začátku plánována pouze na omezenou dobu.
Jiří Borovec.
Jiří Borovec. | Foto: Karel Toman

Praha - Ve funkci prvního náměstka ministra obrany po čtrnácti měsících končí Jiří Borovec. Napsal to server Lidovky.cz.

Ministr Martin Stropnický (ANO) podle něj nyní vybírá Borovcova nástupce z několika kandidátů, mezi nimiž je i bývalá ředitelka Národního úřadu pro vyzbrojování Jitka Nalevajková. Náměstek nejspíše zamíří do soukromé sféry.

Novinářská cena 2014

Válka o Ukrajinu 2014

Denně detailně sledujeme události na Ukrajině. Podpořte Aktuálně.cz a jeho ukrajinské zpravodajství v Novinářské ceně.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >> Děkujeme!

Borovec, který byl dříve ředitelem státní společnosti Čepro a výrobním ředitelem ČEZ, nastoupil jako první náměstek ministra obrany v únoru 2014. Na starosti dostal mimo jiné hospodárnost resortu. Od ledna letošního roku pak řídí také sekci vyzbrojování a akvizic.

Ministr i jeho první náměstek podle serveru Lidovky.cz tvrdí, že již Borovec splnil vše, na čem se při nástupu se Stropnickým dohodl. Jeho mise prý byla od začátku plánována pouze na omezenou dobu.

Na ministerstvu obrany již v říjnu skončili také náměstek pro obranné akvizice Bohuslav Dvořák a náměstek pro legislativu a veřejnou diplomacii Jakub Kulhánek. Kulhánek se na žádost premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) stal náměstkem na ministerstvu zahraničí, Dvořákovu agendu převzal právě Borovec.

Nalevajková vedla Národní úřad pro vyzbrojování do té doby, než ho ministerstvo počátkem roku zrušilo. Poté se stala ředitelkou sekce vyzbrojování a akvizic.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy