Baťova nemocnice je blíž propasti, dluhy rostou

Petr Holub
27. 9. 2013 7:23
Závazky zlínské nemocnice dosáhly už na 870 milionů korun.
Foto: Krajská nemocnice T. Bati

Praha - Závazky zlínské nemocnice, o jejíž kritické finanční situaci psal minulý pátek deník Insider, dosáhly už na 870 milionů korun. Vyplývá to z dosud nepublikovaných údajů, které krajská rada předložila zastupitelům.

Vzniká tak riziko, že koncem roku převezme nemocnici od kraje soukromý majitel.

Nová verze hospodářské bilance Krajské nemocnice T. Bati odhalila hlubší ztráty, než se čekalo. Ještě před týdnem mělo vedení nemocnice k dispozici údaje o tom, že v prvním pololetí vyrostly dluhy o 109,9 milionu.

Ve středu se však krajští zastupitelé podle Insideru dozvěděli další špatnou zprávu, že závazky nemocnice vyrostly dalších 107,7 milionu a že celková ztráta tak dosáhla bez pár tisíc 870 milionů. Nové dluhy vznikly tím, že zdravotní pojišťovna VZP odmítla proplatit loňské výkony, které po ní nemocnice požadovala...

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Jak dluh postupně rostl a co bude dělat kraj?

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy