Baťova nemocnice je blíž propasti, dluhy rostou

Petr Holub
27. 9. 2013 7:23
Závazky zlínské nemocnice dosáhly už na 870 milionů korun.
Foto: Krajská nemocnice T. Bati

Praha - Závazky zlínské nemocnice, o jejíž kritické finanční situaci psal minulý pátek deník Insider, dosáhly už na 870 milionů korun. Vyplývá to z dosud nepublikovaných údajů, které krajská rada předložila zastupitelům.

Vzniká tak riziko, že koncem roku převezme nemocnici od kraje soukromý majitel.

Nová verze hospodářské bilance Krajské nemocnice T. Bati odhalila hlubší ztráty, než se čekalo. Ještě před týdnem mělo vedení nemocnice k dispozici údaje o tom, že v prvním pololetí vyrostly dluhy o 109,9 milionu.

Ve středu se však krajští zastupitelé podle Insideru dozvěděli další špatnou zprávu, že závazky nemocnice vyrostly dalších 107,7 milionu a že celková ztráta tak dosáhla bez pár tisíc 870 milionů. Nové dluhy vznikly tím, že zdravotní pojišťovna VZP odmítla proplatit loňské výkony, které po ní nemocnice požadovala...

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Jak dluh postupně rostl a co bude dělat kraj?

 

Právě se děje

před 20 minutami

Nový sníh může v pátek zkomplikovat dopravu, hlavně na severu a východě republiky

Na severu a východě České republiky bude v pátek opět sněžit, místy připadne od pěti do deseti centimetrů mokrého sněhu, který může lámat stromy a působit výpadky proudu. Komplikace lze čekat také v dopravě. Na svém webu to ve čtvrtek uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění před novou sněhovou pokrývkou platí od pátečního ráno do večera až noci pro severní oblasti Ústeckého, Libereckého a Olomouckého kraje, severovýchod Královéhradeckého, Pardubického a Zlínského kraje a celý Moravskoslezský kraj.

Řidičům meteorologové doporučují, aby při cestování do těchto regionů sledovali dopravní zpravodajství a jezdili opatrně. Do hor by se neměli vydávat bez zimní výbavy, včetně sněhových řetězů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy