Babišovi po kauze Čapí hnízdo nedůvěřuje víc než polovina lidí, nejhůř je na tom Kalousek

Domácí Domácí
5. 10. 2017 14:09
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš si u veřejnosti podle průzkumu CVVM pohoršil, věří mu 37 procent lidí namísto dubnových 43 procent. Spolu s lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem je zároveň druhým nejméně důvěryhodným politikem. Nejvíce lidí stále věří Martinu Stropnickému. Naopak nejčastěji vyjadřují nedůvěru předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš. | Foto: ČTK

Praha - Předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi klesla podle výzkumu CVVM od dubna důvěra o šest procentních bodů a bývalý ministr financí tak propadl na třetí místo po svém stranickém kolegovi Martinu Stropnickém a šéfovi SPD Tomiovi Okamurovi. Nyní mu důvěřuje 37 procent lidí, zatímco nedůvěru vzbuzuje u 56 procent lidí. Poslanci v září vydali Babiše k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo.

Dalšímu vydanému, místopředsedovi hnutí Jaroslavu Faltýnkovi, naopak důvěra vzrostla o pět procentních bodů na 22 procent. Ještě více ale přibylo lidí, kteří mu nedůvěřují - těch je nyní 44 procent.

Pohoršil si i volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Důvěra v něj se propadla o sedm procentních bodů na 26 procent. Stejně jako Babišovi mu nevěří 56 procent lidí, a lídři dvou nejsilnějších stran se tak dělí o druhé a třetí místo v žebříčku nejméně důvěryhodných politiků. První příčku obsadil lídr TOP 09 Miroslav Kalousek, jemuž nedůvěřuje 81 procent lidí.

Politici, kterým lidé nejvíce důvěřují:

1. Martin Stropnický (ANO) 43 %
2. Tomio Okamura (SPD) 39 %
3. Andrej Babiš (ANO) 37 %
4. Lubomír Zaorálek (ČSSD) 26 %
5. Michaela Marksová-Tominová 25 %

Politici s největším procentem vyjádřené nedůvěry:

1. Miroslav Kalousek (TOP 09) 81 %
2.-3. Lubomír Zaorálek (ČSSD) 56 %
2.-3. Andrej Babiš (ANO) 56 %
4. Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) 54 %
5. Milan Chovanec (ČSSD) 52 %
 

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy