reklama
 
 

Babišovi po kauze Čapí hnízdo nedůvěřuje víc než polovina lidí, nejhůř je na tom Kalousek

5. 10. 2017 14:09
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš si u veřejnosti podle průzkumu CVVM pohoršil, věří mu 37 procent lidí namísto dubnových 43 procent. Spolu s lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem je zároveň druhým nejméně důvěryhodným politikem. Nejvíce lidí stále věří Martinu Stropnickému. Naopak nejčastěji vyjadřují nedůvěru předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

Praha - Předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi klesla podle výzkumu CVVM od dubna důvěra o šest procentních bodů a bývalý ministr financí tak propadl na třetí místo po svém stranickém kolegovi Martinu Stropnickém a šéfovi SPD Tomiovi Okamurovi. Nyní mu důvěřuje 37 procent lidí, zatímco nedůvěru vzbuzuje u 56 procent lidí. Poslanci v září vydali Babiše k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo.

Dalšímu vydanému, místopředsedovi hnutí Jaroslavu Faltýnkovi, naopak důvěra vzrostla o pět procentních bodů na 22 procent. Ještě více ale přibylo lidí, kteří mu nedůvěřují - těch je nyní 44 procent.

Pohoršil si i volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Důvěra v něj se propadla o sedm procentních bodů na 26 procent. Stejně jako Babišovi mu nevěří 56 procent lidí, a lídři dvou nejsilnějších stran se tak dělí o druhé a třetí místo v žebříčku nejméně důvěryhodných politiků. První příčku obsadil lídr TOP 09 Miroslav Kalousek, jemuž nedůvěřuje 81 procent lidí.

Politici, kterým lidé nejvíce důvěřují:

1. Martin Stropnický (ANO) 43 %
2. Tomio Okamura (SPD) 39 %
3. Andrej Babiš (ANO) 37 %
4. Lubomír Zaorálek (ČSSD) 26 %
5. Michaela Marksová-Tominová 25 %

Politici s největším procentem vyjádřené nedůvěry:

1. Miroslav Kalousek (TOP 09) 81 %
2.-3. Lubomír Zaorálek (ČSSD) 56 %
2.-3. Andrej Babiš (ANO) 56 %
4. Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) 54 %
5. Milan Chovanec (ČSSD) 52 %

autor: Domácí | 5. 10. 2017 14:09

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama